Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

Bocconi Test Hazırlık Kursu

2.162
Bocconi Test Hazırlık Kursu
Tanım

Bocconi Test, öğrencilerin genellikle genel kültür ve genel yeteneklerinin test edildiği Universita Bocconi tarafından yapılan özel bir sınavdır. İşletme ve Siyaset Bilimi bölümlerini Bocconi Üniversitesinde okuyabilmek için adaylardan istenen bu sınavda, öğrenciler eleştirel düşünme ve problem çözme yeteneklerinin test edildiği bir sınava tabi tutulmaktadır. Bocconi Test Hazırlık Kursu programımız ile sınavlara verimli olarak çalışabilirsiniz.

Dil Seçenekleri

Bocconi Test Hazırlık Kursu derslerimiz %100 İtalyanca veya İngilizce olarak işlenmektedir.

Müfredat

Bocconi Entrance Test (BET) sınavı, 70 sorudan ve yaklaşık olarak 105 dakikadan oluşmaktadır. Bocconi Test, sadece İtalya’da yapılmaktadır. Öğrencilerin tercihlerine göre Bocconi Test Sınavı İngilizce veya İtalyanca dillerinde yapılmaktadır. Bocconi Test’te üç yanlış bir doğruyu götürdüğü için adayların bilmedikleri soruları cevaplamamaları gerekmektedir. Her doğru cevap 1 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Adaylar bu sınava bir kaç kez giriş yapabilmektedir.

  • Metin Analizi (20 soru)
  • Sayısal Mantık (10 soru)
  • Sözel Mantık (20 soru)
  • Matematik (20 soru)

Planlanan Ders Saatleri

Bocconi Test Hazırlık Kursumuzda dersler birebir şeklinde işlenmektedir.

Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz Bocconi Test Deneme Sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı ayarlamaktayız. Birebir veya grup derslerimizle  eğitimini İtalyan Üniversitelerinde almak isteyen öğrencilerimizi Bocconi Test sınavına hazırlamaktayız.

Kontejan

Bocconi Test Hazırlık Kursumuzda herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır.

Kurs Tarihi

Bocconi Test Hazırlık Kursumuzda herhangi bir tarih sınırı bulunmamaktadır.

Ücret

  • 2 saat ders almak istenirse 600 TL
  • 20 saat ders almak istenirse 5.500 TL
  • 40 saat ders almak istenirse 8.500 TL

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

Bocconi Test Sınavı her yıl Şubat, Nisan ve Haziran ayında olmak üzere toplam 3 defa düzenlenmektedir.

Ayrıca Bocconi Üniversitesinde İtalyanca okuyacaklar için B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası istenmektedir. Harçlar, Bocconi Üniversitesinde özel üniversite olmasına rağmen aile gelirine göre belirlenip 6.000 Euro ila 16.000 Euro arasındadır.

Konum

Bocconi Test Hazırlık Kursumuzun yapılacağı adres şu şekildedir:

19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cd. No:158 Polat Pasajı 1. Kat İç Kapı No:83 Şişli – İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
Bocconi test sınavına kimler girebilir?
Bocconi Üniversitesinde, İşletme ve Siyaset Bilimi bölümlerini okumak isteyen öğrencilerin girmeleri gerekir, bu sınavda öğrencilerin genel kültür ve genel yetenekleri ölçülür.
Bocconi test sınavına Türkiye’de girebilir miyim?
Türkiye’de sınava girmek mümkün değildir. Sınav sadece İtalya’da yapılmaktadır.
Sınavın dili nedir?
Adayların tercihlerine göre İtalyanca veya İngilizce olarak yapılmaktadır.
Bocconi Üniversitesinde hangi bölümler bulunmaktadır?
Uluslararası Ekonomi ve Yönetim / International Economics and Management, Uluslararası Ekonomi ve Finans / International Economics and Finance, Ekonomi ve Sosyal Bilimler / Economics and Social Sciences, Ekonomi, Yönetim ve Bilgisayar Bilimleri / Economics, Management and Computer Science, Ekonomi, Sanat Yönetimi, Kültür ve İletişim / Economics and Management for Arts, Culture and Communication, Uluslararası Politika ve Hükümet / International Politics and Government, İş Dünyasında Lisans / World Bachelor in Business (4 yıllık) gibi bölümlerden kabul alınabilmektedir.
Kurs Kampanyaları
İndirimli Bocconi Test Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya’da olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, ELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: