Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursu

1.102
İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursu
Tanım

İtalya’da Hemşirelik Eğitimi almak isteyen öğrenciler, İtalya’daki üniversitelerin düzenlemiş oldukları Hemşirelik Sınavına girmeleri gerekmektedir. İtalya’da Hemşirelik Eğitimi almak isteyen öğrenciler Roma La Sapienza ve Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi‘nde tamamen İngilizce eğitim alabilirler. Öğrencilerin okumak istedikleri dile göre İngilizce veya İtalyanca olarak değişen Hemşirelik Giriş Sınavı için hazırlık kursularımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dil Seçenekleri

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursu derslerimiz %100 İtalyanca veya %100 İngilizce olarak işlenmektedir.

Müfredat

İtalya Hemşirelik Sınavı 5 şıklı olacak şekilde 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. İtalya Hemşirelik Sınavında aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır.

 • Fizik ve Matematik ( 8 Soru )
 • Biyoloji ( 18 Soru )
 • Mantık ( 10 Soru )
 • Kimya ( 12 Soru )
 • Genel Kültür ( 12 Soru

İtalya Hemşirelik Sınavı’nda her doğru cevap 1,5 puan kazandırırken her yanlış cevap ise 0,4 puan kaybettirmektedir.

Planlanan Ders Saatleri

İtalya Hemşirelik Sınavına Hazırlık Kursumuzda dersler birebir şeklinde işlenmektedir. Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı belirlemekteyiz. Birebir veya grup derslerimizle hemşirelik eğitimini İtalyan Üniversitelerinde almak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavına hazırlamaktayız.

Kontenjan

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursumuzda herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır.

Kurs Tarihi

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursumuzda herhangi bir tarih sınırı bulunmamaktadır. Öğrencilerimiz istedikleri gün ve saatte derslerimize katılım sağlayabilirler.

Ücret

 • 2 ders saati ders almak istenirse 500 TL
 • 20 ders saati ders almak istenirse 4.500 TL
 • 40 ders saati ders almak istenirse 8.800 TL 
 • NOT: 1 ders saati 45 dakikadır.
  Kurslarımızda yapılan ilk 45 dakikalık ders “Ücretsiz Demo Ders” olarak yapılmaktadır.

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursu eğitim ücreti bulunmaktadır. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya Hemşirelik Sınavı her yıl Eylül ayında yapılmaktadır. İtalya’da hemşirelik eğitimi veren her üniversite kendi giriş sınavını yapmaktadır. Ayrıca başarılı olan öğrencilerden  İtalyanca okuyacaklar için en az B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası istenmektedir. Hemşirelik Eğitimini İngilizce olarak alacak adaylar için ise en az B2 düzeyinde İngilizce Dil Sertifikası istenmektedir.

Konum

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursumuzun yapılacağı adres şu şekildedir:

19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cad. No:158 Polat Pasajı 1. Kat İç Kapı No:83 Şişli/İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
İtalya Hemşirelik Sınavı’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalya'da Hemşirelik Eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
İtalya Hemşirelik Sınavı içeriği nedir?
> 5 şıklı olacak şekilde 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınav; Mantık, Matematik, Genel Kültür, Fizik, Kimya ve Biyoloji gibi bölümlerden oluşmaktadır.
İtalya'da Hemşirelik Giriş Sınavı ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
İtalya'da Hemşirelik Giriş Sınavı her yıl Eylül ayında düzenlenmektedir. Sınav yeriniz okumak istediğiniz üniversite olmaktadır.
İtalya'da Hemşirelik Giriş Sınavına nasıl çalışılmalı?
İtalya'da Hemşirelik Giriş Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
Kurs Kampanyaları
İndirimli İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya başta olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numaralı telefondan bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: