Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursu

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursu
Tanım

İtalya’da Hemşirelik Eğitimi almak isteyen öğrenciler, İtalya’daki üniversitelerin düzenlemiş oldukları Hemşirelik Sınavı’na girmeleri gerekmektedir. İtalya’da Hemşirelik Eğitimi almak isteyen öğrenciler Roma La Sapienza ve Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesinde tamamen İngilizce eğitim alabilirler. Öğrencilerin okumak istedikleri dile göre İngilizce veya İtalyanca olarak değişen Hemşirelik Giriş Sınavı için hazırlık kursularımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dil Seçenekleri

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazılık Kursu derslerimiz %100 İtalyanca veya İngilizce olarak işlenmektedir.

Müfredat

İtalya Hemşirelik Sınavı 5 şıklı olacak şekilde 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. İtalya Hemşirelik Sınavı‘nda aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır. İtalya Hemşirelik Sınavı’nda her doğru soru 1,5 puan kazandırırken her yanlış cevap ise -0,4 puan kaybettirmektedir.

  • Fizik ve Matematik ( 8 Soru )
  • Biyoloji ( 18 Soru )
  • Mantık ( 10 Soru )
  • Kimya ( 12 Soru )
  • Genel Kültür ( 12 Soru ) gibi konulardır.

Planlanan Ders Saatleri

İtalya Hemşirelik Sınavına Hazılık Kursumuzda dersler birebir şeklinde işlenmektedir. Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı ayarlamaktayız. Birebir veya grup derslerimizle hemşirelik eğitimini İtalyan Üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavına hazırlamaktayız.

Kontejan

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazılık Kursumuzda herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır.

Kurs Tarihi

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazılık Kursumuzda herhangi bir tarih sınırı bulunmamaktadır. Öğrencilerimiz istedikleri gün ve saatte derslerimize katılım sağlayabilirler.

Ücret

  • 2 saat ders almak istenirse 300 TL
  • 20 saat ders almak istenirse 2.600 TL
  • 40 saat ders almak istenirse 4.600 TL

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazılık Kursu eğitim ücreti bulunmaktadır. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya Hemşirelik Sınavı her yıl Eylül ayında yapılmaktadır. İtalya’da hemşirelik eğitimi veren her üniversite kendi giriş sınavını yapmaktadır. Ayrıca başarılı olan öğrencilerden  İtalyanca okuyacaklar için ise en az B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası istenmektedir. Hemşirelik Eğitimini İngilizce olarak alacak adaylar için ise ise en az B2 düzeyinde İngilizce Dil Sertifikası istenmektedir.

Konum

İtalya Hemşirelik Sınavı Hazılık Kursumuzun yapılacağı adres şu şekildedir:

19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cd. No:158 Polat Pasajı 1. Kat İç Kapı No:83 Şişli – İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
İtalya Hemşirelik Sınavı’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalya'da Hemşirelik Eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
İtalya Hemşirelik Sınavı içeriği nedir?
> 5 şıklı olacak şekilde 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınav, Mantık, Matematik, Genel Kültür, Fizik, Kimya ve Biyoloji gibi sorulardan oluşmaktadır.
İtalya'da Hemşirelik Giriş Sınavı ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
İtalya'da Hemşirelik Hemşirelik Giriş Sınavı her yıl eylül ayında düzenlenmektedir. Sınav yeriniz okumak istediğiniz üniversite olmaktadır.
İtalya'da Hemşirelik Giriş Sınavına nasıl çalışılmalı?
İtalya'da Hemşirelik Giriş Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
Kurs Kampanyaları
İndirimli İtalya Hemşirelik Sınavı Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya’da olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, ELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
error: İçerikler Korunuyor!