Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

TOLC-I Sınavı Hazırlık Kursu

TOLC-I Sınavı Hazırlık Kursu
Tanım

CISIA tarafından düzenlenen TOLC Sınavı İtalya’da bazı alanlarda lisans eğitimi almak isteyen adayların seviyelerini ölçen bir sınav türüdür. TOLC Sınavını, CISIA üyesi olan herhangi bir üniversitede girebilirsiniz. TOLC Sınavı ile öğrenci kabul eden programlar icin başka bir sınava girmeniz gerekmemektedir. 

İtalyan Milli Egitim Bakanlığı tarafından ulusal çapta düzenlenen sınavlara öğrenci kabulu yapılan, Tıp, Mimarlık, Diş Hekimligi, Veterinerlik gibi bölümler icin TOLC Sınavı kabul edilmemektedir.

TOLC Sınavı (CISIA OnLine Testi), adayların yeteneklerini ve lisans programlarına kabul için ilk hazırlıkları değerlendiren bir testtir.

Her katılımcı için farklı olan bu ayrı test, CISIA – Consorzio Interuniversitario Sistemi Integrati per l’Accesso (Üniversite Arası Entegre Erişim Sistemleri Konsorsiyumu) tarafından geliştirilen ve yönetilen yazılımla CISIA TOLC veritabanından otomatik olarak rastgele seçilen soruları içermektedir.

Her katılımcı için farklı olan bu ayrı test, CISIA – Consorzio Interuniversitario Sistemi Integrati per l’Accesso (Üniversite Arası Entegre Erişim Sistemleri Konsorsiyumu) tarafından geliştirilen ve yönetilen yazılımla CISIA, TOLC veritabanından otomatik olarak rastgele seçilen soruları içermektedir.

Her TOLC testi, katılımcı Üniversiteler tarafından belirlenen çeşitli konumlardaki bilgisayarlar kullanılarak yapılmaktadır ve bu TOLC Sınavı ile kabul gerektiren herhangi bir lisans programı için geçerlidir. Buna göre, TOLC Sınavını başvurmayı düşündüğünüz programı sunan belirli bir Üniversitede yapmak zorunlu değildir.

Dil Seçenekleri

TOLC-I Sınavı Hazırlık Kursu derslerimiz %100 İtalyanca olarak işlenmektedir.

Müfredat

TOLC-I Sınavı 5 şıklı olacak şekilde 50 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 110 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Ayrıca sınavda İngilizce bölümü için adaylara 15 dakika verilmektedir. TOLC-I’in sonunda adayların İngilizce dil bilgisinin test edilmesi için 30 sorudan oluşan bir bölüm bulunmaktadır.

Dört ayrı kısımdan oluşan TOLC-I Sınavı‘nda aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır.

  • Mantık (20 Soru)
  • Matematik (10 Soru)
  • Bilim (10 Soru)
  • Okuduğunu Anlama (10 Soru)
  • İngilizce (30 Soru) gibi konulardır.

İngilizce bilgi testi ile ilgili bölüm hariç olmak üzere her bir TOLC-I Sınavı‘ nin sonucu, doğru, yanlış ve mutlak puanı belirleyen cevapların sayısı ile belirlenir, her doğru cevap için 1 puan,  her yanlış cevap için 0.25 puanlık bir ceza ve  boş bırakılan her bir soru 0 puan verilmektedir

TOLC-I Sınavında İngilizce dilinin test edilmesi için yanlış cevaplar için ceza yoktur ve puan, doğru cevaplar için 1 puan ve yanlış veya verilmemiş cevaplar için 0 puan verilmesi ile belirlenir.

Planlanan Ders Saatleri

TOLC-I Sınavı Hazılık Kursumuzda dersler birebir şeklinde işlenmektedir. Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı ayarlamaktayız. Birebir veya grup derslerimizle mühendislik eğitimini İtalyan Üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavına hazırlamaktayız.

Kontejan

TOLC-I Sınavı Hazılık Kursumuzda herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır.

Kurs Tarihi

TOLC-I Sınavı Hazılık Kursumuzda herhangi bir tarih sınırı bulunmamaktadır.

Ücret

  • 2 saat ders almak istenirse 300 TL
  • 20 saat ders almak istenirse 2.600 TL
  • 40 saat ders almak istenirse 4.600 TL

TOLC-I Sınavı Hazılık Kursu eğitim ücreti bulunmaktadır. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya’da TOLC-I Sınavı  her ay düzenlenmektedir. Ayrıca İtalya’da TOLC-I Sınavından başarılı olan öğrencilerden en az İtalyanca okuyacaklar için ise B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası istenmektedir.

Konum

TOLC-I Sınavı Hazılık Kursumuzun yapılacağı adres şu şekildedir:

19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cd. No:158 Polat Pasajı 1. Kat İç Kapı No:83 Şişli – İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
TOLC-I Sınavı’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalya’da Eğitim almak isteyen herkes girebilmektedir.
TOLC-I Sınavı içeriği nedir?
> 5 şıklı olacak şekilde 50 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 110 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınav, Mantık, Matematik, Bilim, İngilizce ve Okuduğunu Anlama gibi sorulardan oluşmaktadır.
TOLC-I Sınavı ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
TOLC-I Sınavı hemen hemen her ay düzenlenmektedir. Sınav yeriniz istediğiniz üniversite olmaktadır
TOLC-I Sınavına nasıl çalışılmalı?
TOLC-I Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
Kurs Kampanyaları
İndirimli TOLC-I Sınavı Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya’da olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, ELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
error: İçerikler Korunuyor!