Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

TOLC Sınavı Hazırlık Kursu

TOLC Sınavı Hazırlık Kursu
Tanım

CISIA tarafından düzenlenen TOLC Sınavları İtalya’da bazı alanlarda lisans eğitimi almak isteyen adayların seviyelerini ölçen bir sınav türüdür. TOLC Sınavlarını, CISIA üyesi olan herhangi bir üniversitede girebilirsiniz. TOLC Sınavları ile öğrenci kabul eden programlar icin başka bir sınava girmeniz gerekmemektedir. 

İtalyan Milli Egitim Bakanlığı tarafından ulusal çapta düzenlenen sınavlarla öğrenci kabulü yapılan, Tıp, Mimarlık, Diş Hekimligi, Veterinerlik gibi bölümler icin TOLC Sınavları kabul edilmemektedir.

TOLC Sınavı (CISIA OnLine Testi), adayların yeteneklerini ve lisans programlarına kabul için ilk hazırlıkları değerlendiren bir testtir.

Her katılımcı için farklı olan bu ayrı test, CISIA – Consorzio Interuniversitario Sistemi Integrati per l’Accesso (Üniversite Arası Entegre Erişim Sistemleri Konsorsiyumu) tarafından geliştirilen ve yönetilen yazılımla CISIA TOLC veritabanından otomatik olarak rastgele seçilen soruları içermektedir.

Her katılımcı için farklı olan bu ayrı test, CISIA – Consorzio Interuniversitario Sistemi Integrati per l’Accesso (Üniversite Arası Entegre Erişim Sistemleri Konsorsiyumu) tarafından geliştirilen ve yönetilen yazılımla CISIA, TOLC veritabanından otomatik olarak rastgele seçilen soruları içermektedir.

Her TOLC testi, katılımcı Üniversiteler tarafından belirlenen çeşitli konumlardaki bilgisayarlar kullanılarak yapılmaktadır ve bu TOLC Sınavları ile kabul gerektiren herhangi bir lisans programı için geçerlidir.

Buna göre, TOLC Sınavı na başvurmayı düşündüğünüz programı sunan belirli bir Üniversitede yapmak zorunlu değildir.

Dil Seçenekleri

TOLC Sınavı Hazırlık Kursları derslerimiz öğrencimizin girmek istediği sınav türüne gore %100 İngilizce veya %100 İtalyanca olarak işlenmektedir.

TOLC Sınavı Hazırlık Kurslarımız

Sekiz farklı türden olusan TOLC Sınavlarında 5 şıklı olacak şekilde belli bir süre içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Öğrencilerimiz okumak istedikleri bölümün gerektirdiği TOLC Sınavına girmeleri gerekmektedir.

Ayrıca sınavda İngilizce bölümü için adaylara 15 dakika verilmektedir. Farklı kısımlarda oluşan TOLC Sınavlarında aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır.

TOLC Sınavının sonunda adayların İngilizce dil bilgisinin test edilmesi için 30 sorudan oluşan bir bölüm bulunmaktadır.

TOLC Sınavlarının sonucu, doğru, yanlış ve mutlak puanı belirleyen cevapların sayısı ile belirlenir, her doğru cevap için 1 puan,  her yanlış cevap için 0.25 puanlık bir ceza ve  boş bırakılan her bir soru 0 puan verilmektedir.

İngilizce dilinin test edilmesi için yanlış cevaplar için ceza yoktur ve puan, doğru cevaplar için 1 puan ve yanlış veya verilmemiş cevaplar için 0 puan verilmesi ile belirlenir.

Planlanan Ders Saatleri

TOLC Sınavlarına yönelik  Hazırlık Kurslarımızda dersler birebir şeklinde işlenmektedir. Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı ayarlamaktayız.

Birebir veya grup derslerimizle lisans eğitimini İtalyan Üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerimizi bu TOLC Sınavlarına hazırlamaktayız.

Kontejan

TOLC Sınavlarına yönelik  Hazırlık Kurslarımızda herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır.

Kurs Tarihi

TOLC Sınavlarına yönelik  Hazırlık Kurslarımızda herhangi bir tarih sınırı bulunmamaktadır.

Ücret

  • 2 saat ders almak istenirse 300 TL
  • 20 saat ders almak istenirse 2.600 TL
  • 40 saat ders almak istenirse 4.600 TL

TOLC Sınavlarına yönelik  Hazırlık Kurslarımızın eğitim ücreti bulunmaktadır. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya’da TOLC Sınavları  her ay düzenlenmektedir. Ayrıca İtalya’da TOLC Sınavından başarılı olan öğrencilerden en az İtalyanca okuyacaklar için ise B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası istenmektedir.

Konum

TOLC Sınavı Hazırlık Kurslarımızın yapılacağı adres şu şekildedir:

19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cd. No:158 Polat Pasajı 1. Kat İç Kapı No:83 Şişli – İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
TOLC Sınavları’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalya'da lisans eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
TOLC Sınav içeriği nedir?
> Sekiz farklı türden oluşan TOLC Sınavları 5 şıklı olacak şekilde belli bir süre içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır.
TOLC Sınavları ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
TOLC Sınavları hemen hemen her ay düzenlenmektedir. Sınav yeriniz istediğiniz üniversite olmaktadır
TOLC Sınavlarına nasıl çalışılmalı?
TOLC Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
Kurs Kampanyaları
İndirimli TOLC Sınavı Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya’da olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, ELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
error: İçerikler Korunuyor!