Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

TOLC Sınavı Hazırlık Kursu

1.979
TOLC Sınavı Hazırlık Kursu
Tanım

CISIA tarafından düzenlenen TOLC Sınavları İtalya’da bazı alanlarda lisans eğitimi almak isteyen adayların seviyelerini ölçen bir sınav türüdür. TOLC Sınavlarına, CISIA üyesi olan herhangi bir üniversitede girebilirsiniz. TOLC Sınavları ile öğrenci kabul eden programlar için başka bir sınava girmeniz gerekmemektedir. 

İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ulusal çapta düzenlenen sınavlarla öğrenci kabulü yapılan, Tıp, Mimarlık, Diş Hekimliği, Veterinerlik gibi bölümler için TOLC Sınavları kabul edilmemektedir.

TOLC Sınavı (CISIA OnLine Testi), adayların yeteneklerini ve lisans programlarına kabul için ilk hazırlıklarını değerlendiren bir testtir.

Her katılımcı için farklı olan bu test, CISIA – Consorzio Interuniversitario Sistemi Integrati per l’Accesso (Üniversite Arası Entegre Erişim Sistemleri Konsorsiyumu) tarafından geliştirilen ve yönetilen yazılımla CISIA TOLC veritabanından otomatik olarak rastgele seçilen soruları içermektedir.

Her TOLC testi, katılımcı Üniversiteler tarafından belirlenen çeşitli konumlardaki bilgisayarlar kullanılarak yapılmaktadır ve bu TOLC Sınavları ile kabul gerektiren herhangi bir lisans programı için geçerlidir.

Buna göre, TOLC Sınavına başvurmayı düşündüğünüz programı sunan belirli bir Üniversitede yapmak zorunlu değildir.

Dil Seçenekleri

TOLC Sınavı Hazırlık Kursları derslerimiz öğrencimizin girmek istediği sınav türüne göre %100 İngilizce veya %100 İtalyanca olarak işlenmektedir.

TOLC Sınavı Hazırlık Kurslarımız

Sekiz farklı türden oluşan TOLC Sınavlarında 5 şıklı olacak şekilde belli bir süre içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenir. Öğrencilerimizin okumak istedikleri bölümün gerektirdiği TOLC Sınavına girmeleri gerekmektedir.

Ayrıca sınavda İngilizce bölümü için adaylara 15 dakika verilmektedir. TOLC Sınavının sonunda adayların İngilizce dil bilgisinin test edilmesi için 30 sorudan oluşan bir bölüm bulunmaktadır.

TOLC Sınavlarının sonucu, doğru, yanlış ve mutlak puanı belirleyen cevapların sayısı ile belirlenir, her doğru cevap için 1 puan,  her yanlış cevap için 0.25 puanlık bir ceza ve  boş bırakılan her bir soru 0 puan verilmektedir.

İngilizce dilinin test edilmesi için yanlış cevaplar için ceza yoktur ve puan, doğru cevaplar için 1 puan ve yanlış veya verilmemiş cevaplar için 0 puan verilmesi ile belirlenir.

Planlanan Ders Saatleri

TOLC Sınavlarına yönelik  Hazırlık Kurslarımızda dersler birebir şeklinde işlenmektedir. Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı planlamaktayız.

Birebir veya grup derslerimizle lisans eğitimini İtalyan Üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerimizi TOLC Sınavlarına hazırlamaktayız.

Kontenjan

TOLC Sınavlarına yönelik  Hazırlık Kurslarımızda herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır.

Kurs Tarihi

TOLC Sınavlarına yönelik  Hazırlık Kurslarımızda herhangi bir tarih sınırı bulunmamaktadır.

Ücret

  • 2 ders saati ders almak istenirse 400 TL
  • 20 ders saati ders almak istenirse 3.500 TL
  • 40 ders saati ders almak istenirse 6.000 TL
    NOT: 1 ders saati 45 dakikadır.
    Kurslarımızda yapılan ilk 45 dakikalık ders “Ücretsi Demo Ders” olarak yapılmaktadır.

TOLC Sınavlarına yönelik  Hazırlık Kurslarımızın eğitim ücreti bulunmaktadır. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya’da TOLC Sınavları  her ay düzenlenmektedir. Ayrıca İtalya’da TOLC Sınavından başarılı olan öğrencilerden İtalyanca okuyacaklar için en az B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası istenmektedir.

Konum

TOLC Sınavı Hazırlık Kurslarımızın yapılacağı adres şu şekildedir:

19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cd. No:158 Polat Pasajı 1. Kat İç Kapı No:83 Şişli – İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
TOLC Sınavlarına kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalya'da lisans eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
TOLC Sınav içeriği nedir?
> Sekiz farklı türden oluşan TOLC Sınavları 5 şıklı olacak şekilde belli bir süre içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır.
TOLC Sınavları ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
TOLC Sınavları hemen hemen her ay düzenlenmektedir. Sınav yeriniz istediğiniz üniversite olmaktadır
TOLC Sınavlarına nasıl çalışılmalı?
TOLC Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
Kurs Kampanyaları
İndirimli TOLC Sınavı Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya başta olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numaralı telefondan bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: