Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

TOLC-SU Sınavı Hazırlık Kursu

1.575
TOLC-SU Sınavı Hazırlık Kursu
Tanım

CISIA tarafından düzenlenen TOLC Sınavı İtalya’da bazı alanlarda lisans eğitimi almak isteyen adayların seviyelerini ölçen bir sınav türüdür. TOLC Sınavına, CISIA üyesi olan herhangi bir üniversitede girebilirsiniz. TOLC Sınavı ile öğrenci kabul eden programlar için başka bir sınava girmeniz gerekmemektedir. 

İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ulusal çapta düzenlenen sınavlarla öğrenci kabulü yapılan, Tıp, Mimarlık, Diş Hekimliği, Veterinerlik gibi bölümler için TOLC Sınavı kabul edilmemektedir.

TOLC Sınavı (CISIA Online Testi), adayların yeteneklerini ve lisans programlarına kabul için ilk hazırlıkları değerlendiren bir testtir.

Her katılımcı için farklı olan bu test, CISIA – Consorzio Interuniversitario Sistemi Integrati per l’Accesso (Üniversitelerarası Entegre Erişim Sistemleri Konsorsiyumu) tarafından geliştirilen ve yönetilen yazılımla CISIA TOLC veri tabanından otomatik olarak rastgele seçilen soruları içermektedir.

Her TOLC testi, katılımcı Üniversiteler tarafından belirlenen çeşitli konumlardaki bilgisayarlar kullanılarak yapılmaktadır ve bu TOLC Sınavı ile kabul gerektiren herhangi bir lisans programı için geçerlidir. Buna göre, TOLC Sınavını başvurmayı düşündüğünüz programı sunan belirli bir Üniversitede yapmak zorunlu değildir.

Dil Seçenekleri

TOLC-SU Sınavı Hazırlık Kursu derslerimiz %100 İtalyanca olarak işlenmektedir.

Müfredat

TOLC-SU Sınavı 5 şıklı olacak şekilde 50 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. TOLC-SU’nun sonunda adayların İngilizce dil bilgisinin test edilmesi için 30 sorudan oluşan bir bölüm bulunmaktadır. Sınavda bu bölüm için adaylara 15 dakika verilmektedir.

Dört ayrı kısımdan oluşan TOLC-SU Sınavında aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır.

  • Mantık (10 Soru)
  • Bilgi ve Beceri (10 Soru)
  • İtalyanca Okuduğunu Anlama (30 Soru)
  • İngilizce (30 Soru)

İngilizce bilgi testi ile ilgili bölüm hariç olmak üzere her bir TOLC-SU Sınavının sonucu, doğru, yanlış ve mutlak puanı belirleyen cevapların sayısı ile belirlenir, her doğru cevap için 1 puan,  her yanlış cevap için 0.25 puanlık bir ceza ve  boş bırakılan her bir soru 0 puan verilmektedir

TOLC-SU Sınavı Felsefe, Yabancı Diller ve Edebiyat, İletişim, Dil ve Kültürlerarası İletişim gibi alanlarda eğitim almak isteyen adayların girmesi gereken sınavdır.

TOLC-SU Sınavında İngilizce dilinin testi bölümünde yanlış cevaplara verilen bir ceza yoktur ve skor, doğru cevaplar için 1 puan ve yanlış veya verilmemiş cevaplar için 0 puan şeklinde hesaplanır.

Planlanan Ders Saatleri

TOLC-SU Sınavı Hazırlık Kursumuzda dersler birebir şeklinde işlenmektedir. Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı belirlemekteyiz. Birebir veya grup derslerimizle lisans eğitimini İtalyan Üniversitelerinde almak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavına hazırlamaktayız.

Kontenjan

TOLC-SU Sınavı Hazırlık Kursumuzda herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır.

Kurs Tarihi

TOLC-SU Sınavı Hazırlık Kursumuzda herhangi bir tarih sınırı bulunmamaktadır.

Ücret

  • 2 ders saati ders almak istenirse 500 TL
  • 20 ders saati ders almak istenirse 4.500 TL
  • 40 ders saati ders almak istenirse 8.800 TL 
  • NOT: 1 ders saati 45 dakikadır.
    Kurslarımızda yapılan ilk 45 dakikalık ders “Ücretsiz Demo Ders” olarak yapılmaktadır.

TOLC-SU Sınavı Hazırlık Kursu eğitim ücreti bulunmaktadır. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya’da TOLC-SU Sınavı  her ay düzenlenmektedir. Ayrıca İtalya’da TOLC-SU Sınavından başarılı olan öğrencilerden İtalyanca okuyacaklar için en az B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası istenmektedir.

Konum

TOLC-SU Sınavı Hazırlık Kursumuzun yapılacağı adres şu şekildedir:

19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cad. No:158 Polat Pasajı 1. Kat İç Kapı No:83 Şişli/İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
TOLC-SU Sınavı’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalya’da lisans eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
TOLC-SU içeriği nedir?
> 5 şıklı olacak şekilde 50 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınav, Mantık, İtalyanca Okuduğunu Anlama, Bilgi ve Beceri gibi bölümlerden oluşmaktadır.
TOLC-SU Sınavı ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
TOLC-SU Sınavı hemen hemen her ay düzenlenmektedir. Sınav yeriniz istediğiniz üniversite olmaktadır
TOLC-SU Sınavına nasıl çalışılmalı?
TOLC-SU Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
Kurs Kampanyaları
İndirimli TOLC-SU Sınavı Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya başta olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numaralı telefondan bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: