Merkez Mah. Kağıthane/İstanbul

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren Devlet Üniversiteleri

3.350
İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren Devlet Üniversiteleri

2009 yılından beri İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren devlet üniversiteleri bulunmaktadır. Pavia ve Milano Üniversiteleri ile başlayan İtalya’da Tıp Eğitimi sürecine bugün 12 İtalyan Devlet Üniversitesi katılmıştır.

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren üniversitelerin eğitim ücretleri oldukça makuldur ve buralarda sunulan eğitim Avrupa Birliği standartlarına uygundur. Dolayısıyla tüm Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de diploma geçerliliği bulunmaktadır.

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren üniversitelerden mezun olan öğrenciler ”mavi diploma” ya sahip oldukları için kariyer hayatlarına bir adım önde başlamaktadır. Üniversitelerinin anlaşmalı olduğu şirketlerde kolaylıkla iş bulma fırsatı yakalayabilmektedirler. İtalya gerek tarihi gerekse dünyanın en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Sizlerde Pisa Test Prep aracılığı ile İtalya’daki prestijli üniversitelerde tıp eğitimi alabilirsiniz.

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi veren bütün devlet üniversiteleri IMAT Sınavı ile öğrenci kabul etmektedirler. IMAT Sınavı Hazırlık Kursu Eğitimlerimizi ve Kaynak Kitaplarımızı Kullanarak bu sınava hazırlanabilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren Devlet Üniversiteleri Şunlardır:

Bari Üniversitesi

Bari Üniversitesi, yenilikçi eğitim, hasta bakımı ve biyomedikal araştırmalarda mükemmellik sağlamak amacıyla 1924 yılında kurulmuştur.

İngilizce Tıp Fakültesi 12 yarıyıldan oluşur ve altı yıl sürmektedir. Program İtalya Bari Üniversitesi ve İtalya Eğitim, Üniversiteler ve Araştırma Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Programın içeriği ve yapısı üniversitenin İtalyanca yüksek lisans programına dayanmaktadır.

Bari Üniversitesi Tıp Fakültesindeki öğrenciler, konferanslar, seminerler, laboratuarlar, dönem ödevleri, uzaktan eğitim ve uluslararası öğretmenlerle etkileşim halinde tip eğitimi almaktadırlar. öğrenirler. Bari Üniversitesi Tıp Fakültesi de bilimsel araştırmalara oldukça önem vermektedir.

Bari Üniversitesi, küçük ve çeşitli sınıflarda yüksek kaliteli bir tıp eğitimi sağlar ve teorik eğitim ile pratik bilgiye odaklanmaktadır.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bologna Üniversitesi

Bologna Üniversitesi Tıp Fakültesi tarihi, Batı dünyasının en eskisi olan 11. yüzyıla kadar uzanıyor. Aslen bir hukuk fakültesi olan Bologna Üniversiteside Tıp Eğitimi 17. yüzyılda Marcello Malpighi çabaları ile başlamıştır. Şu anki Bologna Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp ve Cerrahi bölümü altı yıllık bir program sunmaktadır.

Etkileşimli öğretim yöntemleri, grup tartışmaları, küçük gruplar halinde çalışma, disiplinlerarası seminerler, laboratuvardaki öğretim birimleri ve tıbbi stajlar daha geleneksel dersleri tamamlamaktadır.

Bologna Üniversitesi Tıp Fakültesi, öğrencilere ulusal ve uluslararası araştırma projeleri üzerinde çalışma fırsatı verir ve öğrencileri geleceğin zorluklarına hazırlamak için iletişim ve sosyal becerilerine büyük onem vermektedir.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Napoli Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi

Luigi Vanvitelli Üniversitesi, Napoli Federico II Üniversitesinin aşırı kalabalık koşullarını hafifletmek amacıyla 1991 yılında kurulmuş ve 1 Kasım 1992’de faaliyete başlamış olan bir devlet üniversitedir. Üniversite adını 18.yüzyılda İtalya’nın en ünlü mimarı olan Luigi Vanvitelli den almıştır.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesinde İngilizce tıp eğitimi 2005 yılında verilmeye başlamıştır. Napoli şehri, bünyesinde İtalya’nın en eski tıp fakültesi hastanesini barındırmaktadır. Üniversitede eğitim alacak olan öğrenciler, Napoli’nin en eski ve köklü bir tarihi geçmişe sahip olan hastanesinde eğitim görecektir. İtalya’da özellikle Napoli’de tıp eğitimi almayı düşünen öğrenciler Luigi Vanvitelli üniversitesini oldukça tercih etmektedir. Gelişmiş laboratuvarlara sahip olan üniversitede tıp eğitimi 2 okulda verilmektedir.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Milano Üniversitesi

Milano Üniversitesi ilk olarak 1924 yılında kapılarını açan üniversite şu anda ulusal olarak Italya’da ikinci sırada yer almakta ve hem İtalyan öğrenciler hem de uluslarası öğrenciler arasında oldukça tercih edilmektedir.

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitim programı 2010 yılında başlamıştır. Probleme yönelik öğrenme ve yenilikçi öğrenme yöntemleri Milano Üniversitesi’nin ana odak noktasıdır. Tıbbi araştırmalarla ilgilenen öğrencilere burada özellikle teşvik edici bir atmosfer sunulmaktadır.

İtalyan öğretim görevlileri, Avrupalı ve ABD’li profesörlerin misafir derslerine ek olarak tüm ders materyalleri İngilizce olarak öğretilmektedir.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Milano-Bicocca Üniversitesi

Bicocca Üniversitesi, İtalya’nın en dinamik araştırma ve yenilik odaklı üniversitelerinden bir tanesidir. 1998’de Pirelli fabrikasının eski binaları son derece modern araştırma laboratuvarları, büyük çalışma alanları ve öğrenciler için ortak alanlar dahil olmak üzere son teknoloji ürünü bir kompleks haline getirilmiştir. Milano, Monza ve Maldivler’in her yerine yayılmış 28 binası ile İtalya’da eşsiz bir üniversite kampüsüdür.

Bicocca Tıp fakültesi, 1999’da kurulmuş olan bir fakültedir. Kuruluşundan bu yana 2.700’den fazla öğrenciye bünyesinde eğitim vermektedir. Üniversitede Tıp eğitiminin İngilizce olarak verilmesi birçok Türk öğrenci tarafından tercih edilme sebebi olmaktadır.

Öğrencilere İngilizce Tıp eğitimi, her türlü donanıma sahip ve kaliteli bir hastane olan Papa Giovanni XXIII Hastanesinde verilmektedir. Tıp eğitimi, 3 yıl pratik, 3 yıl da teorik olmak üzere toplamda 6 yıl olacak şekilde programlandırılmıştır.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Napoli Federico II Üniversitesi

Napoli Federico II Üniversitesi II İngiliz Tıp Fakültesi programı 2015 yılında 20 öğrenci ile başlayarak ve su anda Avrupa’daki en yeni programlardan biri olmuştur.

Napoli Federico II Üniversitesi II İngilizce Tıp Fakültesi nispeten yeni olmakla birlikte, Napoli II. Federico Üniversitesi 800 yılı aşkın bir süredir varlığını sürdürmektedir. Toplam 78.000 öğrenci nüfusu ile İtalya’nın en büyük üniversitelerinden biridir.

Napoli Federico II Üniversitesi II İngilizce Tıp Fakültesi odak noktası kişisel gelişimdir. Napoli Üniversitesi II. Federico öğrencileri tıbbın sosyal sorumluluk bilincini geliştirecek ve sürekli değişen bir dünyada bireylerin ve toplulukların sağlık ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir.

Napoli Federico II Üniversitesi II Tıp Fakültesinde İletişim ve klinik becerilerin geliştirilmesi anahtar bileşenlerdir. Napoli Federico II Üniversitesi’nde, dengeli bir eğitim almanızı sağlamak için küçük öğrenme grupları, pratik laboratuvarlar, seminerler, çalıştaylar ve stajlar kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Pavia Üniversitesi

1361’de kurulan Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi, Avrupa’nın en eski ve en prestijli üniversitelerinden biridir. Bugün, 1.500 uluslararası öğrenci de dahil olmak üzere Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaklaşık 24.000 öğrenci eğitim görmektedir.

Altı yıllık Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi “Harvey Medicine” olarak bilinir ve özellikle uluslararası öğrencilere yöneliktir. Öğretim görevlileri arasında, yurt dışında araştırma yapan ve yürüten deneyimli bilim adamları ve klinisyenler bulunmaktadır.

Pavia tıp üniversitesinin önemli bir özelliği, klinik tedaviyi ve araştırmaları önde gelen üç hastanede birleştirmesidir. Pavia Tıp Fakültesi Üniversitesi ilerici bir tıp üniversitesi olarak kabul edilmektedir ve İtalya’da robot yardımlı kalp cerrahisi alanında öncüdür.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Padova Üniversitesi

Çalışma ve eğitimde düşünce özgürlüğünü savunmak amacıyla ‘’ Universa Universis Patavina Libertas’’ sloganıyla 1222 yılında Bologna’dan bir grup akademisyenin ve öğrencinin Padova’ya gelmesi ile Padova Üniversitesi kurulmuştur. İtalya’nın en köklü ve prestij sahibi olan 2. üniversitesidir.

Padova Üniversitesinde ilk defa İngilizce Tıp eğitimi 2019-2020 yılları arasında verilmeye başlamıştır. Üniversitenin amacı; tıp ve cerrahi alanında kaliteli ve yetenekli öğrenciler yetiştirmektir. Bunun yanı sıra öğrenciler, diğer öğrencilerle, çalışanlarla ve hastalarla nasıl etkili bir şekilde iletişim kuracaklarını öğrenirler.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Roma La Sapienza Üniversitesi

Roma La Sapienza Üniversitesi (Roma Üniversitesi), Avrupa’nın en büyük ve en saygın üniversitelerinden biridir. 1303 yılında kurulan Roma Sapienza Üniversitesi 1431’de tıp fakültesini açmıştır.

Tıp ve Cerrahi alanındaki altı yıllık eğitim programı, aynı müfredatla İngilizce ve İtalyanca olarak sunulmaktadır. Roma La Sapienza Üniversitesi öğrencileri yüksek akademik seviyeye kadar eğiterek uzman, sorumlu ve hasta odaklı doktorlar yetiştirmektedir. Roma Sapienza Üniversitesi son derece rekabetçidir ve sinirli sayıda öğrenciyi bu bölüme kabul etmektedir. Sınırlı sayıda kontenjanının olması öğretmenler ve öğrenciler arasında daha fazla etkileşime sahip daha küçük sinif ortamında eğitim görmenize olanak tanır.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Roma Tor Vergata Üniversitesi

Roma Tor Vergata Üniversitesi, 1982 yılında öğretime başlamış olan bir kamu üniversitesidir. İtalya’nın başkenti Roma’nın güneydoğu bölgesinde 600 hektarlık bir alana kurulmuş olan bir kampüse sahiptir. Üniversitenin bu kadar geniş alana inşa edilmiş olması bünyesinde ekonomi, hukuk, mühendislik, felsefe, tıp ve cerrahi ve matematik gibi alanların gelişmesini sağlamıştır.

Roma Tor Vergata Üniversitesinde tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler İtalya’nın en modern hastanelerinden birinde eğitim almaktadır. Öğrencilere tıp eğitimi, Lazio’daki tıp fakültesinde verilmektedir. Her yıl yüzlerce öğrenci tarafından tercih edilen tıp eğitimi, kaliteli ve disiplinli bir eğitim ile okutulmaktadır.

Yaklaşık olarak 600 hektarlık kampüsü ile Tor Vergata Üniversitesi, İtalya’nın en büyük tıp fakültesidir. Bilimsel araştırmalar ve klinik eğitim söz konusu olduğunda üniversite İtalya’daki en iyi üniversitelerden biri alarak kabul edilmektedir.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Torino Üniversitesi

1404 yılında kurulan Torino Üniversitesinde Tıp Fakültesi 1436 yılında acılmıştır. Birçok ünlü Salvador Luria ve Renato Dulbecco gibi prestijli araştırmacı ve Nobel ödülü sahibi, Torino Üniversitesi Tıp Fakültesinde okumuş ve araştırmalar yapmıştır.

Sınırlı sayıdaki sinif büyüklüğü ile öğrenciler bireysel ilgi ile yüksek kalitede eğitim almaktadırlar. Torino Üniversitesi Tıp Fakültesi 12 yarıyıldan oluşmaktadır ve San Luigi Gonzaga Üniversite Hastanesi’nde bulunan sınıfları kullanmaktadır. Çeşitli kar amacı gütmeyen kuruluşlarla işbirliği yaparak öğrencilere uluslararası düzeyde deneyim kazandırmaktadır.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Messina Üniversitesi

İtalya’daki en eski üniversitelerden bir tanesidir. 1548’de Cizvitler tarafından kurulmuştur. Üniversite,  antik kökenli olmasına rağmen sürekli büyümekte olan bir üniversitedir. Üniversite, ” Sicilya’ya açılan kapı ” olarak bilinen, İtalya’nın en büyük 13. şehri olan Messina kentinin ana referans noktalarından biridir.

İtalya’nın Messina şehrinde bulunan Messina Üniversitesi’nde tıp eğitimi, diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Avrupa’nın en uygun üniversitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilere tıp eğitimi, Azienda Ospedaliera Universitaria Policlinico ‘’G.Martino’’ hastanesinde verilmektedir. Hastane, deniz kenarında bulunur ve okulun ana kampüsüne de oldukça yakın bir konumda yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Siena Üniversitesi Diş Hekimliği

İtalya’daki en eski ve ilk kamu tarafından finanse edilen üniversitelerden biri olan Siena Üniversitesi, 1240 yılında ‘’Stadium Senese’’ adıyla kurulmuştur. Siena şehrinin tarihi ve kendine özgü birçok özelliği nedeniyle UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Bu durum geçmişten günümüze dek birçok yabancı turist için cazibe merkezi haline gelmiştir.

İtalya’da Diş Hekimliği eğitimi 6 yıl sürmektedir ve bu eğitim öğrencilere pratik ve teorik olarak verilmektedir. Hem pratik hem de teorik olarak eğitim alan öğrenciler birçok alanda tecrübe kazanmış olurlar.

Öğrenciler üniversitede fizyoloji, patoloji, biyoloji bilimleri, klinik bilimler, diş hekimliği pratiği gibi diş hekimliği ile ilgili tıbbi konularda ve tüm dişçilik konularında dersler almaktadır. Verilen eğitimler sonrasında üniversiteden mezun olan öğrencilerin akademik olarak donanımlı olmaları amaçlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: