Merkez Mah. Kağıthane/İstanbul

IMAT Hazırlık Kursları

40.752
Satın Al
IMAT Hazırlık Kursları
Tanım

İtalya Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı IMUR (The Italian Ministry of Education, University, and Research) ve Cambridge Assessment’s Admissions Testing Service tarafından İtalya’da uygulanan üniversite sınavı temel alınarak geliştirilmiştir. IMAT  (International Medical Admission Test) sınavı; İtalya’da Tıp, Diş Hekimliği gibi sağlık ile ilgili temel bölümlerde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınav türüdür.

Geçmiş yıllarda İtalya’da Tıp Okumak isteyen öğrencilerimiz için İtalya’da yaptığımız IMAT Hazırlık Kursu’nun ücretlerinin yüksek olması ve kursa katılım sağlamak isteyen öğrencilere uzak olması nedeniyle, bu kursumuzu artık alanında uzman ve tecrübeli eğitim kadromuz ile İstanbul’da düzenlemekteyiz.

Öğrencilerimiz için hazırlamış olduğumuz IMAT Hazırlık Kursu’nda hedefimiz, öğrencilerin akademik başarılarına katkı sağlamak ve onları sınava hazırlamaktır. IMAT Hazırlık Kursu’na hem yaz tatili döneminde hem de sömestr tatili döneminde katılım sağlayabilirsiniz.

Dil Seçenekleri

IMAT Hazırlık Kursumuzda derslerimiz %100 İngilizce olarak işlenmektedir.

Müfredat

IMAT sınavı; 5 şıklı olacak şekilde 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınavda aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır. 

 • Genel Kültür (10 soru)
 • Mantık (10 soru)
 • Biyoloji (15 soru)
 • Kimya (15 soru)
 • Fizik (5 soru),
 • Matematik (5 soru)  

IMAT Sınavında her doğru cevap 1,5 puan kazandırırken; her yanlış cevap 0,4 puan götürmektedir.

Cevaplanmayan soruların herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Sınav, 90 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Sınavda aşılması gereken bir baraj puanı yoktur.

Planlanan Ders Saatleri

IMAT Yoğunlaştırılmış Biyoloji – Kimya Kursumuzun  süresi toplam 40 ders saati olarak planlanmaktadır. IMAT Hazırlık Kursumuzda genel olarak IMAT Konuları işlenecektir.

Uzun Dönem Detaylı IMAT Hazırlık Kursumuzun  süresi toplam 198 ders saati olarak planlanmaktadır. IMAT Hazırlık Kursumuzda detaylı bir biçimde IMAT Konuları işlenecektir.

IMAT Hazırlık Kursumuzun  süresi (Sömestr veya Yaz Dönemi) toplam 90 ders saati olarak planlanmaktadır. IMAT Hazırlık Kursumuzda genel olarak IMAT Konuları işlenecek, sınava yönelik Soru Çözümleri olacak ve kurs boyunca haftada bir gün olacak şekilde IMAT Denemesi yapılacaktır.

IMAT Hazırlık Kursu (Yaz/Sömestr) toplam ders dağılımı aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Genel Kültür: 10 Ders Saati
 • Matematik: 8 Ders Saati
 • Mantık: 10 Ders Saati
 • Biyoloji: 25 Ders Saati
 • Kimya: 25 Ders Saati
 • Fizik: 8 Ders Saati
 • Deneme: 4 Ders Saati

Kontenjan

IMAT Hazırlık Kursu kontenjanımız her bir grup için toplam 20 kişidir.

Kurs Tarihi

Uzun Dönem Detaylı IMAT Hazırlık Kursu

 • 7 Kasım – 21 Ocak 2023 – Konu Anlatımı Grubu
 • 13 Mart – 27 Mayıs 2023 – Konu Anlatımı Grubu

IMAT Yoğunlaştırılmış Biyoloji – Kimya Kursu

 • 14 Kasım – 19 Kasım 2022 – Konu Anlatımı Grubu
 • 17 Nisan – 21 Nisan 2023 – Konu Anlatımı Grubu

Sömestr Dönemi Fiziki IMAT Kursu

 • 23 Ocak – 4 Şubat 2023 – Konu Anlatımı Grubu & Deneme

Sömestr Dönemi Online IMAT Kursu

 • 23 Ocak – 4 Şubat 2023 – Konu Anlatımı Grubu & Deneme

Yaz Dönemi Fiziki IMAT Kursu

 • 3 Temmuz – 15 Temmuz 2023 – Konu Anlatımı Grubu & Deneme
 • 17 Temmuz – 29 Temmuz 2023 – Soru Çözümü & Deneme
 • 31 Temmuz – 5 Ağustos 2023 – Konu Anlatımı Grubu & Deneme
 • 14 Ağustos – 26 Ağustos 2023 – Soru Çözümü & Deneme

Yaz Dönemi Online IMAT Kursu

 • 3 Temmuz – 15 Temmuz 2023 – Konu Anlatımı Grubu & Deneme
 • 17 Temmuz – 29 Temmuz 2023 – Soru Çözümü & Deneme
 • 31 Temmuz – 5 Ağustos 2023 – Konu Anlatımı Grubu & Deneme
 • 14 Ağustos – 26 Ağustos 2023 – Soru Çözümü & Deneme

Kaynak Kitap ve Denemeler
IMAT Hazırlık Kursu’na katılım sağlayan her öğrencimize 3 adet kaynak kitap verilmektedir. Öğrencilerimize takviye olarak 2 adet deneme sınavları da yapılmaktadır. IMAT Hazırlık Kursu hakkında detaylı bilgi almak için +90 501 292 24 15 numaramızdan bizi arayabilirsiniz.
Ücret

IMAT Yoğunlaştırılmış Biyoloji – Kimya Kursu ücretimiz KDV dahil 5.000TL‘ dir.

Uzun Dönem IMAT Detaylı Hazırlık Kursu ücretimiz KDV dahil 18.600TL‘ dir.

IMAT Hazırlık Kursu ücretimiz(Sömestr Dönemi/Yaz Konu Anlatımı/Yaz Soru Çözümü) KDV dahil 11.650TL‘ dir. Yaz Dönemi IMAT Hazırlık Kursu’nda İki gruba da ( konu anlatımı+ soru çözümü) kayıt olunması halinde 23.300 TL yerine KDV dahil 21.000 TL ye kayıt olunabilmektedir.

Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz. (İş Bankası kartlarına vade farksız taksit imkanı da sunmaktayız.)

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

Her yıl Eylül ayında yapılan IMAT sınavının tarihi İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmaktadır.

Başvuru şartlarına dair gerekli duyurular yapıldığı zaman güncelleme yapılacaktır.

Not: Güncel IMAT Hazırlık Kursu tarihlerimiz hakkında bilgileri, Pisatestprep uzmanlarını arayarak ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip ederek öğrenebilirsiniz.

Konum

IMAT Hazırlık Kursu yapılacağı adres şu şekildedir: Maslak, Büyükdere Cad. Nurol Plaza No:255 D:21/A, 34450 İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
IMAT’e kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalyada diş hekimliği ve tıp okumak isteyen herkes IMAT sınavına girebilmektedir. Aynı zamanda sınav kaydınızı yapmış ve sınav ücretini 130 Euro ya da 164 USD yatırmış olmanız gerekmektedir.
IMAT sınav içeriği nedir?
60 çoktan seçmeli sorudan oluşan 100 dakikalık bir sınavdır. Sınavın 22 sorusu genel kültür, mantık, paragraf anlama ve bilgi analizinden oluşurken 38 soru matematik, fizik, kimya ve biyoloji gibi konuları içeren sorulardan oluşmaktadır.
IMAT sınavı ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
Her yıl Eylül ayında IMAT sınavı yapılmaktadır. Mart ile Temmuz arası dönemde sınav başvuruları yapılır. Üniversite tercihleri sınavdan önce kayıt esnasında yapılmaktadır. Sınav yeriniz genelde ilk tercih yaptığınız üniversite olmaktadır. Sınava dünyanın birçok yerinde girebilirsiniz. 2017 tarihinden itibaren bu sınava İstanbul’dan katılmak da mümkündür.
IMAT sınavına nasıl çalışılmalı?
IMAT sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
IMAT için hazırlık kursu var mı?
Öğrencilerimize hem kış hem de yaz dönemlerinde Türkiye’de IMAT sınavına hazırlık kursları düzenleyen tek eğitim kurumuyuz. Aynı zamanda alanında uzman eğitmenlerimiz ile birlikte özel dersler düzenlemekte ve akademik olarak öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamaktayız. Türkiye’den 100’den fazla öğrenciyi İtalya'daki tıp fakültelerine yerleştirmiş bir kurumuz.
Kurs Kampanyaları
İndirimli IMAT Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya başta olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 501 292 24 15 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: