Merkez Mah. Kağıthane/İstanbul

IMAT Hazırlık Kursları

58.757
Satın Al
IMAT Hazırlık Kursları
Tanım

İtalya Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı IMUR (The Italian Ministry of Education, University, and Research)  tarafından İtalya’da uygulanan üniversite sınavı temel alınarak geliştirilmiştir. IMAT  (International Medical Admission Test) sınavı; İtalya’da Tıp, Diş Hekimliği gibi sağlık ile ilgili temel bölümlerde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınav türüdür.

Geçmiş yıllarda İtalya’da Tıp Okumak isteyen öğrencilerimiz için İtalya’da yaptığımız IMAT Hazırlık Kursu’nun ücretlerinin yüksek olması ve kursa katılım sağlamak isteyen öğrencilere uzak olması nedeniyle, bu kursumuzu artık alanında uzman ve tecrübeli eğitim kadromuz ile İstanbul’da düzenlemekteyiz.

Öğrencilerimiz için hazırlamış olduğumuz IMAT Hazırlık Kursu’nda hedefimiz, öğrencilerin akademik başarılarına katkı sağlamak ve onları sınava hazırlamaktır. IMAT Hazırlık Kursu’na hem yaz tatili döneminde hem de sömestr tatili döneminde katılım sağlayabilirsiniz.

Müfredat

IMAT sınavı; 5 şıklı olacak şekilde 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınavda aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır. 

 • Reading Skills and Knowledge(4 soru)
 • Logic and Problem Solving (5 soru)
 • Biology (23 soru)
 • Chemistry (15 soru)
 • Physics and Mathematics (13 soru)

IMAT Sınavında her doğru cevap 1,5 puan kazandırırken; her yanlış cevap 0,4 puan götürmektedir.

Cevaplanmayan soruların herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Sınav, 90 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Sınavda aşılması gereken bir baraj puanı yoktur.

Planlanan Ders Saatleri

Uzun Dönem Detaylı IMAT Hazırlık Kursumuzun  süresi toplam 170 ders saati olarak planlanmaktadır. IMAT Hazırlık Kursumuzda detaylı bir biçimde IMAT Konuları işlenecektir.

 IMAT Hazırlık Kursumuzda genel olarak IMAT Konuları işlenecek, sınava yönelik Soru Çözümleri olacak ve  IMAT Denemesi yapılacaktır.

 

Kontenjan

IMAT Hazırlık Kursu kontenjanımız her bir grup için toplam 20 kişidir.

Kurs Tarihi

Uzun Dönem Detaylı IMAT Hazırlık Kursu

1 Nisan – 2  Haziran 2024 – 170 Ders Saati

 

Yaz Dönemi Fiziki IMAT Kursu

 

 • 24 Haziran- 6 Temmuz (K.A.) / 8 Temmuz – 20 Temmuz (S.Ç.) :  180 Ders Saati
 • 22 Temmuz – 3 Ağustos (K.A.) / 5 Ağustos – 17 Ağustos (S.Ç.) : 180 ders saati
 • 19 Ağustos – 31 Ağustos (K.A.) / 2 Eylül – 14 Eylül (S.Ç.) : 180 Ders Saati

Yaz Dönemi Online IMAT Kursu

 • 24 Haziran- 6 Temmuz (K.A.) / 8 Temmuz – 20 Temmuz (S.Ç.) :  180 Ders Saati
 • 22 Temmuz – 3 Ağustos (K.A.) / 5 Ağustos – 17 Ağustos (S.Ç.) : 180 ders saati
 • 19 Ağustos – 31 Ağustos (K.A.) / 2 Eylül – 14 Eylül (S.Ç.) : 180 Ders Saati

 

Kaynak Kitap ve Denemeler
IIMAT Hazırlık Kursu hakkında detaylı bilgi almak için +90 501 292 24 15 numaramızdan bizi arayabilirsiniz.
Ücret

IMAT Hazırlık Kursu ücretimiz(90 ders saati)  24.000 TL (kdv dahil)’dir.

IMAT Hazırlık Kursu ücretimiz(180 ders saati)  38.000 TL (kdv dahil) ‘dir.

Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz. (İş Bankası kartlarına vade farksız taksit imkanı da sunmaktayız.)

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

IMAT sınavının tarihi İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmaktadır.

Başvuru şartlarına dair gerekli duyurular yapıldığı zaman güncelleme yapılacaktır.

Not: Güncel IMAT Hazırlık Kursu tarihlerimiz hakkında bilgileri, Pisatestprep uzmanlarını arayarak ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip ederek öğrenebilirsiniz.

Konum

IMAT Hazırlık Kursu yapılacağı adres şu şekildedir:
Merkez Mah. Seçkin Sok. Dap Yapı Z Blok Kağıthane/İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
IMAT’e kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalyada diş hekimliği ve tıp okumak isteyen herkes IMAT sınavına girebilmektedir. Aynı zamanda sınav kaydınızı yapmış ve sınav ücretini 130 Euro ya da 164 USD yatırmış olmanız gerekmektedir.
IMAT sınav içeriği nedir?
60 çoktan seçmeli sorudan oluşan 100 dakikalık bir sınavdır.
IMAT sınavı ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
Üniversite tercihleri sınavdan önce kayıt esnasında yapılmaktadır. Sınav yeriniz genelde ilk tercih yaptığınız üniversite olmaktadır. Sınava dünyanın birçok yerinde girebilirsiniz. 2017 tarihinden itibaren bu sınava İstanbul’dan katılmak da mümkündür.
IMAT sınavına nasıl çalışılmalı?
IMAT sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
IMAT için hazırlık kursu var mı?
Öğrencilerimize hem kış hem de yaz dönemlerinde Türkiye’de IMAT sınavına hazırlık kursları düzenleyen tek eğitim kurumuyuz. Aynı zamanda alanında uzman eğitmenlerimiz ile birlikte özel dersler düzenlemekte ve akademik olarak öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamaktayız. Türkiye’den 100’den fazla öğrenciyi İtalya'daki tıp fakültelerine yerleştirmiş bir kurumuz.
Kurs Kampanyaları
İndirimli IMAT Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya başta olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 501 292 24 15 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: