Merkez Mah. Kağıthane/İstanbul

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren Özel Üniversiteler

3.138
İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren Özel Üniversiteler

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi veren 5 tane Özel Üniversite bulunmaktadır. Diğer Avrupa ülkelerine göre İtalya’da Tıp Eğitimi veren üniversitelerin eğitim ücretleri oldukça makuldur ve buralarda sunulan eğitim Avrupa Birliği standartlarına uygundur. Dolayısıyla tüm Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de diploma geçerliliği bulunmaktadır.

İtalya’da tıp eğitimi veren üniversitelerden mezun olan öğrenciler ”mavi diploma” ya sahip oldukları için kariyer hayatlarına bir adım önde başlamaktadır. Üniversitelerinin anlaşmalı olduğu şirketlerde kolaylıkla iş bulma fırsatı yakalayabilmektedirler. İtalya gerek tarihi gerekse dünyanın en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Sizlerde Pisa Test Prep aracılığı ile İtalya’daki prestijli üniversitelerde tıp eğitimi alabilirsiniz.

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi veren bütün devlet üniversiteleri IMAT Sınavı ile öğrenci kabul etmektedirler. IMAT Sınavı Hazırlık Kursu Eğitimlerimizi ve Kaynak Kitaplarımızı Kullanarak bu sınava hazırlanabilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren Özel Üniversiteler Şunlardır:

Humanitas Üniversitesi

Humanitas Üniversitesi, 2014 yılında Milano’da kurulan daha yeni bir üniversitedir. Humanitas Üniversitesi tıp eğitimi, 12 yarıyıldan oluşan altı yıllık bir programdır.

En son teknolojiye sahip Humanitas Üniversitesi Hastanesi ile yakın işbirliği sayesinde, Humanitas Üniversitesi öğrencilere günlük klinik uygulamalar hakkında bilgi vermektedir: Humanitas Üniversitesi öğrencileri hastane personeli, araştırmacılar, bilim adamları ve doktorlarla yakın bir yerde eğitim almaktadır. Humanitas Araştırma Hastanesi, Avrupa’nın en modern hastanelerinden biridir ve hem hastane hem de üniversite, kozmopolit şehir Milano’nun merkezinde bulunmaktadır.

Humanitas Üniversitesinde, Öğrencilere bağımsız ve eleştirel düşünen tıp uzmanları olmalarını sağlayan küçük ders grupları ile eğitime multidisipliner ve bütünsel bir yaklaşım getirilmektedir.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Cattolica Üniversitesi

Avrupa’daki en büyük özel üniversite olan kurumu olan Roma’daki Cattolica Üniversitesi 1921’de kurulmuş ve Katolik Kilisesi’ne bağlı olarak ve Tıp Fakültesini 1961’de açmistir.

Roma’daki Cattolica Üniversitesi, İtalya’nın önde gelen bilim adamlarından 43’ünün okul fakültesine üye olması da dahil olmak üzere İtalya ve Avrupa’da mükemmel bir üne sahiptir.

Cattolica Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi altı yıllık bir programdır ve İngilizce İtalya’da tıp eğitimi alan öğrencilerin yurtdışında  tıbbi çalışmalarına mezuniyet sonrası da devam etmelerini sağlayan bir eğitim sunmaktadır.

Roma’daki Cattolica Üniversitesi araştırma ve probleme yönelik eğitim odaklanmaktadır ve İtalya’nın en iyi onkolojik hastanesi Policlinico Gemelli Üniversite Hastanesi’ne bağlı olarak eğitim vermektedir.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Milano San-Raffaele Üniversitesi

Milano San-Raffaele Üniversitesi, 1996 yılında kısa bir süre sonra tıp fakültesinin açıldığı 1996 yılında Milano’da kurulan özel bir İtalyan üniversitesidir. Altı yıllık İngilizce programı, AB içinden ve dışından uluslararası öğrencilere yöneliktir. Milano San-Rafaele Üniversitesi  özellikle kanser, üroloji ve kardiyovasküler hastalıklar, kalp cerrahisi, HIV / AIDS ve nadir görülen hastalıklar alanındaki araştırmaları ile tanınmaktadır

1300 yataklı Milano San-Raffaele Üniversitesi Hastanesi, Milano’daki tıp fakültesi öğrencilerinin nadir görülen genetik hastalıkların tedavisi için buraya seyahat eden çok çeşitli hastaları deneyimlemelerini sağlamaktadır. Sınıflar, diğer birçok tıp fakültesine nazaran daha küçüktür ve öğretim üyeleri ile öğrenciler arasında daha fazla kişisel etkileşime daha fazla imkan tanımaktadır.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Roma Unicamillus Üniversitesi

Tıp ve Cerrahi alanında eğitim vermek amacıyla; İtalyan Eğitim Bakanlığından onay alınarak 2018-2019 yılları arasında kurulmuş olan bir özel üniversitedir. İtalya’daki diğer tıp fakülteleriyle eş değerde eğitim veren üniversitenin kampüsü Roma’da bulunmaktadır.

İtalya’nın Roma şehirde öğrencilerine eğitim veren Unicamillus Üniversitesi, kendini sadece Sağlık ve Tıp alanında geliştirmeye adamış olan okuldur. Öğrencilerine Tıp alanında kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Unicamillus Üniversitesinin asıl amacı; küresel sağlık sorunları hakkında bilinçlenecek doktorlar yetiştirmek ve mezun olan öğrencilerine AB’de pratik yapma imkanı tanımaktır.

Daha fazla bilgi için üniversite tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: