Merkez Mah. Kağıthane/İstanbul

İtalya’da Tıp Eğitimi

2.805
İtalya’da Tıp Eğitimi

İtalya’da Tıp Eğitimi aldığınızda, sadece önde gelen bir üniversite kurumunda okuma şansı değil, aynı zamanda kültür ve tarih açısından zengin olduğu düşünülen İtalyan yaşam tarzının tadını çıkarma ve deneyimleme fırsatı da yakalarsınız.

İtalya’da Tıp Eğitimi

İtalya her zaman Avrupa’da bir kültür ve eğitim merkezi olmuştur. Ülke geneline yayılmış çok sayıda ve prestijli üniversite kurumu düşünüldüğünde bu açıkça görülmektedir. Bugün İtalya’da uluslararası öğrencilere İngilizce programları sunan on üç devlet üniversitesi beş tane de özel üniversite vardır: Pavia Üniversitesi, Padova Üniversitesi ve Roma’daki Tor Vergata Üniversitesi ve Roma Sapienza Üniversitesi dünyanın en üst sıralarında yer alan birinci sınıf üniversitelerdir.

İtalya’da Tıp Eğitimi Maliyeti Nedir?

İtalya’da İngilizce öğreten birçok tıp fakültesi vardır. Fiyatlarının tamamı uygun maliyetlidir ve finansal ihtiyaç ve liyakate göre bu tutar düşürülebilir.

Amerika Birleşik Devletleri dışında bir yerde tıp okumakla ilgileniyorsanız, İtalya, Tıp Eğitimi almak için harika bir yerdir. Avrupa ve tüm dünyadaki en iyi tıp okullarından çoğu İtalya’da yer almaktadır.

Ayrıca özellikle İngilizce Tıp Eğitimi olan birçok üniversite vardır. Ama muhtemelen merak ettiğiniz ana soru ne kadara mal oluyor? Bu soru sizi meraklandırıyorsa, bu konu hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

İtalya’da Tıp Eğitimi Ücreti, öğrencilerin okumuş oldukları üniversite ve ailelerinin sahip oldukları maddi koşullara göre değişmektedir. Bazı özel durumlara sahip olan ve Üniversite tarafından başarılı görülen öğrenciler okul ücretinden tamamen muaf olabilmektedirler. Bunun haricinde İtalyan Üniversitelerinde Tıp Fakültesi okuyan öğrenciler üniversite tarafından kademeli şekilde belirlenen ücretleri ödemektedirler.

İtalya'da Tıp Eğitimi’nin Avantajları

İtalya’da Tıp Eğitimi’ni seçmenin birçok nedeni vardır.

Okullar uygun fiyatlarla dünya standartlarında bir üne sahiptir. Fiyatlar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve dünyanın birçok yerindeki okullara kıyasla son derece düşüktür. Gereksinimleri karşıladığınız sürece, İtalya’daki İngilizce Tıp programlarına başvurmayı denememek için hiçbir nedeniniz yoktur. Uygun fiyata harika bir eğitim alırken mükemmel bir deneyim kazanabilirsiniz.

Mevcut öğrenciler tarafından İtalya’da Tıp Eğitimi için tanımlanan en güçlü ‘çekme faktörlerinden’ biri, mevcut uluslararasi öğrencilerinin çeşitliliğidir. Düşük öğrenim ücretleri, düşük yaşam maliyetleri ve bol kültürel miras ile İtalya, dünyanın dört bir yanından gelen yabancı öğrenciler için son derece çekici bir ülkedir ve eğitim alanların  çok çeşitli ülkelerden gelen insanlarla tanışmanıza olanak tanır.

Bir diğer önemli fayda, öğrencilerin sadece bilgili ve deneyimli değil, aynı zamanda ulaşılabilir ve ilgi çekici olduğunu düşündükleri fakültelerin gücüdür. İtalya, Tıp Eğitimi almak için harika bir yerdir. Mezun olduğunuzda elde ettiğiniz diploma uluslararası geçerliliğe sahiptir. İtalya’da Tıp Eğitimi Mezunları Birleşik Krallık ve Avrupa’da Tıp uzmanlıklarına başvuru yapabilir.

İtalya'da Tıp Eğitimi Hakkında
İtalya'da Tıp Eğitimi Fırsatları
IMAT Deneme Sınavı hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya’da olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: