Merkez Mah. Kağıthane/İstanbul

Üniversiteye Hazırlık Süreci

2.476
Üniversiteye Hazırlık Süreci

Üniversiteye hazırlık süreci genellikle okulla birlikte devam eden yoğun bir ders çalışma programını takip etmeyi gerektirmektedir. Bunun yanı sıra birde, sürekli değişen bir eğitim sistemine sahip olan Türkiye’ de öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanma süreci her geçen yıl biraz daha zorlaşmaktadır. Öğrenciler, yıllar içerisinde üniversite sınavı olarak ÖSS, YGS, LYS, TYT ve son olarak YKS gibi bir çok sınav adı ve sistemi ile karşı karşıya kalmıştır. Bununla birlikte üniversiteye hazırlık aşamasındaki eğitim kurumlarınında isim ve sistemlerinde değişiklikler olmuştur. Örneğin; dershaneler, etüt merkezleri, üniversiteye hazırlık kursları gibi kurumlar ortaya çıkmıştır.

Değişen sistem ve kurumlar ne olursa olsun, Pisatestprep uzman ekibi ile bir yoldaysanız, bilgiyi öğrenme, soru çözebilme, kendi motivasyonunuzu sağlayabilme ve çalışma alışkanlığınızı geliştirebilme gibi daha birçok konuda kendinizi eğitme fırsatı bulursunuz.

Pisatestprep olarak Üniversiteye Hazırlık Süreci’ ndeki amacımız,

Öğrencilerimizi hem akademik hemde psikolojik olarak üniversite sınavına ve ortamına iyi bir şekilde hazırlamaktır. Bu konuda öğrencilerimize birebir ve grup ders anlatımları, soru çözümleri, ders etütleri gibi öğrencilerimizin eksik oldukları konuları kapatabilecekleri takviye ders hizmetleri vermekteyiz. Öğrencilerimiz almış oldukları derslerle, sınavda çıkabilecek soru tiplerine alışmış ve kısa zamanda sonuca götürecek pratik çözüm yollarını öğrenmiş olacaklardır.

Herbiri alanında uzman hocalarımız eşliğinde, öğrencilerimizin üniversite hazırlık sürecinde almaları gereken dersler belirlenir ve o konularda eğitim almaları sağlanır. Alanına göre ders dağılımı yapılan öğrencilerin kendisine en çok puan getirecek konuları ve dersleri uzmanlarımız tarafından belirlenmesi öğrencilerimizin motivasyonunu yüksek tutmaktadır. Öğrencilerin bu süreçte daha hızlı ve kolay kavrayabileceği konuların danışmanı tarafından yönlendirilmesiyle öğrenmesi daha çabuk olmaktadır.

Öğrenciler Pisatestprep’in akademik kadrosundan almış olduğu eğitim sayesinde hem Türkiye’deki üniversite sınavından barajı geçmiş hem de İtalya’da ki üniversitelere giriş için istenen IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, TOEFL, IELTS gibi İtalya’da okumak istemiş olduğu bölümün giriş sınavlarınada hazırlanmış olacaktır. İtalya’da üniversite giriş sınavları konuları hemen hemen Türkiye’deki sınav konuları ile benzer olduğu için öğrenciler almış olduğu özel ve grup dersleri sayesinde kolaylıkla sınavda başarı sağlayacaklardır.

Sizlerde Üniversite Hazırlık Süreci’ nde Profesyonel ekibimizden destek alarak konu eksikliklerinizi kapatmak isterseniz birebir özel derslerimize ya da grup derslerimize iletişim kanallarımızı kullanarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: