Merkez Mah. Kağıthane/İstanbul

TOEFL Hazırlık Kursu

2.459
TOEFL Hazırlık Kursu

İçerikler

Tanım

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavı, ana dili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla yapılan bir seviye tespit sınavıdır. Dünya üzerinde İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul edilen bir sınav türüdür. TOEFL sınavı, hem iş hem de eğitim alanlarında yaygın olarak talep edilmektedir. İlk defa 1964 yılında yapılan TOEFL sınavı, Educational Test Service (ETS) tarafından düzenlenmektedir.

TOEFL Hazırlık Kursu sayesinde iyi bir TOEFL puanı, öğrencilerin yüksek lisans ve doktora programlarına kabul edilmesini, yurt içinde İngilizce öğretim yapmakta olan birçok üniversitenin hazırlık sınıflarından muaf olmasını ve yurtdışında dil eğitimi almış öğrencilerin dil denkliklerini sağlar.

TOEFL sınavı, Türkiye, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 150’den fazla ülkede, 10.000’in üzerinde üniversite, şirket ve hükümet departmanı tarafından kabul edilmektedir.

Müfredat

TOEFL sınavı, TOEFL IBT (bilgisayar tabanlı) ve TOEFL PBT (kağıt tabanlı) olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Genellikle bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Bilgisayar teknolojisinin yeterli olmadığı ülkelerde veya isteğe bağlı olarak kağıt tabanlı olarak da yapılabilmektedir.

İnternet aracılığıyla düzenlenen TOEFL iBT (internet-based test), süre olarak 3 saat 10 dakika ile 4 saat 20 dakika arasında değişmektedir. Katılımcılar ayrıca Okuma ve Dinleme aşamalarından sonra 10 dakikalık bir ara verebilirler. 

Kağıt üzerinde yapılan TOEFL PBT (paper-based test), süre olarak 2 saat 20 dakika ila 2 saat 30 dakika arasında değişmektedir. TOEFL PBT sınavı, teknolojik gelişmeler sebebiyle yavaş yavaş kullanımdan kaldırılmaktadır. 

TOEFL IBT Sınavı

Konular;

 • Reading
 • Speaking
 • Listening
 • Writing  

TOEFL iBT sınavları yıl içerisinde 50’den fazla düzenlenmektedir. TOEFL sınav sonucunun geçerliliği 2 yıldır.  Adayların İngilizce dil becerilerini ve yeterlilik düzeylerini açıkça belirlemek için 0-120 arasında bir ölçekle puanlandırılmaktadır. Sınavdan iyi bir puan alabilmek için TOEFL Hazırlık Kursu sizin için doğru bir adrestir.

Kursumuzdan Görseller
Duyuru
 • Uluslararası Ekonomi ve Yönetim / International Economics and Management
 • Uluslararası Ekonomi ve Finans / International Economics and Finance
 • Ekonomi ve Sosyal Bilimler / Economics and Social Sciences
 • Ekonomi, Yönetim ve Bilgisayar Bilimleri / Economics, Management and Computer Science
 • Ekonomi, Sanat Yönetimi, Kültür ve İletişim / Economics and Management for Arts, Culture and Communication
 • Uluslararası Politika ve Hükümet / International Politics and Government
 • İş Dünyasında Lisans / World Bachelor in Business (4 yıllık) gibi bölümlerden kabul alınabilmektedir.
incelemeler

 • Denemeler
 • Birebir Özel Ders
 • Grup Dersleri
 • Sömestr Hazırlık Kursu 
 • Yaz Hazırlık Kursu

Sıkça Sorulan Sorular
TOEFL sınavına kimler girebilir?
Türkiye’de yüksek lisans ve doktora yapmak isteyenler, yurt dışında yabancı dilde
eğitim almak isteyenler, Türkiye’deki bazı kurum ve kuruluşlarda çalışıp bu kuruluştan yabancı dil tazminatı almak isteyen herkes bu sınava girebilmektedir.
Ne kadar sıklıkla TOEFL sınavı yapılmakta ve geçerlilik süresi ne kadardır?
TOEFL IBT sınavları yıl içerisinde 50’den fazla düzenlenmektedir. Sınav sonucunun geçerlilik süresi 2 yıldır.
TOEFL sınavında maksimum kaç puan almak gerekiyor?
TOEFL sınavında adayların alacağı maksimum puan 120 iken, minimum puan 0’dır.
TOELF sınavı hangi ülkeler tarafından kabul edilmektedir?
Sınav ilk başlarda Amerika Birleşik Devletleri (ABD) üniversitelerine giriş yapmak isteyen öğrencilerden istenen bir test iken, günümüzde artık dünya çapında Birleşik Krallık (İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya), Hollanda, İsveç, Yeni Zelanda, Avusturalya, Singapur ve Malezya gibi ülkelerin de bulunduğu üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir.
TOEFL IBT ve TOEFL PBT arasındaki fark nedir?
TOEFL IBT ve TOEFL PBT arasında en önemli ve ayırt edici özellik TOEFL PBT konuşma (speaking) bölümünü içermemesidir. Bir diğer fark ise TOEFL PBT belirli bir sınav merkezlerinde yazılı olarak yapılırken, TOEFL IBT internet üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca TOEFL PBT, TOEFL IBT'ye göre çok daha fazla soru içermektedir.
Kurs Kampanyaları
İndirimli Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya’da olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, ELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: