Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

SAT Hazırlık Kursu

SAT Hazırlık Kursu
Tanım

SAT (Scholastic Aptitude Test), College Board tarafından ilk defa 1926 yılında yapılan uluslararası geçerliliği olan üniversiteye giriş sınavıdır. Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları sınavdır. İlk olarak Amerika’da uygulanmaya başlanan SAT sınavı, ABD üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için geçerliyken günümüzde Kanada, İngiltere ve Türkiyenin de aralarında bulunduğu 50 den fazla ülke ve 3,000’den fazla üniversite SAT Sınav Puanlarını başvuru için kabul etmektedir.

Müfredat

Genellikle sınava lise son sınıf öğrencileri ya da liseden mezun olmuş olan ya da 12. sınıfta eğitim alan ve Amerikan üniversitelerinde ve Avrupa’da eğitim hayatına devam etmek isteyen kişiler katılır. SAT sınavına Upper Intermediate seviyesinden sonra girilmesi tavsiye edilir.

Sınavın yapısı zamanla bir çok kez değişikliğe uğramıştır. En köklü değişimi 2016 yılı itibari ile yaşamıştır. College Board tarafından düzenlenen SAT testi SAT 1 (Reasoning Test) ve SAT 2 (Subject Test) olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşur. 

SAT 1 “Reasoning Test”, 3 saat 45 dakika sürer ve adayların sayısal ve sözel yeteneklerini ölçer. SAT 1 (Reasoning Test) “Mathematics” (Matematik – Geometri), “Critical Reading” (İngilizce sözel/eleştirel okuma), “Writing” (Kompozisyon) olmak üzere 3 farklı testten oluşmaktadır. Her testin skoru 200 ile 800 puan arasında değişmektedir. Amerikan üniversitelerine başvurulurda SAT 1 sınavının 3 bölümünün de sonucu dikkate alınırken, yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’deki üniversitelere başvurularında sadece “Mathematics” ve “Critical” Reading testlerinin sonuçları dikkate alınır, “Writing” bölümü skoru değerlendirmeye alınmaz.

SAT 2 “Subject Test” ise 1 saatlik bir testtir. Test soruları çoktan seçmelidir. Öğrencinin özel olarak bir akademik konu üzerindeki bilgisini ölçmeyi amaçlar. Test skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir. SAT 2 testinin başlıca konuları İngilizce, Tarih, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Latince, Japonca, Çince’dir. 

Pek çok Amerikan Üniversitesi SAT testlerinin en az birisini, daha prestijli üniversiteler her ikisini birden isteyebilirler. Türkiye üniversiteleri ise yabancı uyruklu öğrencileri kabul ederken SAT 2 sonucunu dikkate almazlar.

Kursumuzdan Görseller
Duyuru

SAT sınavını kabul eden başlıca üniversiteler aşağıdakilerdir.

 • Harvard Üniversitesi
 • Yale Üniversitesi
 • MIT Üniversitesi
 • Stanford Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • Bologna Üniversitesi
 • Milano Bocconi Üniversitesi
 • Cattolica Üniversitesi
 • Roma Luis Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Copenhag Business School
 • Boğaziçi Üniversitesi
 • Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 • İstanbul Teknik Üniversitesi
 • Marmara Üniversitesi
 • İstanbul Üniversitesi
 • Hacettepe Üniversitesi
 • Yıldız Teknik Üniversitesi
 • Koç Üniversitesi
 • Sabancı Üniversitesi
 • Bahçeşehir Üniversitesi

SAT sınavı, Amerika’da yılda 7 defa yapılırken, diğer ülkelerde ise 6 defa yapılmaktadır. Sınav sonuçları 2 yıl geçerliliğini korumakta ve istenirse yenilenebilmektedir. SAT sınavına internet üzerinden başvurulmaktadır. 2019 yılının ilk sınavı 4 Mayıs tarihinde yapılacaktır. Sınav ücreti ABD dışındaki adaylar için makale olmadan ki fiyatı $90.5 USD iken, ABD dışındaki öğrenciler için isteğe bağlı makale yazılırsa $107.5 USD dır. Adaylar ofisimizde SAT hazırlık kursu deneme sınavlarına katılabilir, eksik oldukları konularda alanında uzman eğitmenlerimizden takviye dersler alabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular
SAT sınavına kimler katılmalı ve İngilizce seviyesi ne olmalıdır?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
SAT sınav içeriği nedir?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
SAT sınav ücreti ne kadardır?
Sınav ücreti ABD dışındaki adaylar için makale olmadan ki fiyatı $90.5 USD iken, ABD dışındaki öğrenciler için isteğe bağlı makale yazılırsa $107.5 USD dır. Güncel fiyatlar için ayrıca bilgi alınız.
SAT sınavının faydaları nelerdir?
Lisans eğitimini ABD, Kanada, İngiltere ve Türkiye’de almak isteyen öğrenciler, iyi bir SAT skoruna sahip olurlarsa kayıt yaptırdıkları üniversiteden burs almak istediklerinde kolaylık yaşayacaklardır.
SAT sınavı ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
Akademik yıl boyunca genellikle Ekim-Haziran aylarında 6 defa aşağıda belirtilmiş olan sınav merkezlerinde yapılmaktadır. Öğrenciler sınava birden fazla kez girebilirler.
Sınav yerleriAdres
 THE AMERICAN COLLEGIATE INSTITUTEIZMIR
 TED BURSA COLLBURSA
 TED ANKARA KOLEJI HSANKARA
 TARSUS AMERICAN SCHTARSUS
 ST GEORG AUSTRIAN COLLEGEISTANBUL
 OZEL OGUZKAAN KOLEJIISTANBUL
 HISAR SCHOOLISTANBUL
 BILKENT LABORATORY + INTL SCHANKARA
 BILKENT ERZURUM LABORATORY SCHERZURUM

 

Kurs Kampanyaları
İndirimli Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya’da olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, ELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
error: İçerikler Korunuyor!