Merkez Mah. Kağıthane/İstanbul

Mühendislik Hazırlık Kursları

4.659
Yeni Kurs
Mühendislik Hazırlık Kursları
Tanım

İtalya’da İngilizce Mühendislik bölümlerine kayıtlar üniversiteden üniversiteye değişmektedir. İtalya’da Mühendislik İngilizce sadece Roma Tor Vergata, Politecnico di Torino ve Roma La Sapienza Üniversitelerinde bulunmaktadır. Mühendislik Hazırlık Kursu programımız ile mühendislik bölümünde eğitim alma şansınızı arttırabilirsiniz.

Dil Seçenekleri

İtalya Mühendislik Hazırlık Kursumuzda derslerimiz %100 İngilizce olarak işlenmektedir.

Müfredat

İtalya’da Mühendislik Giriş Sınavı 5 şıklı olacak şekilde 42 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 90 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınavda aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır.

  • Matematik
  • Fizik
  • Mantık ve Okuduğunu Anlama
  • Basit Teknik Bilgi

Planlanan Ders Saatleri

Hızlandırılmış Mühendislik Hazırlık Kursumuzda toplamda 40 ders saati ders yapılacaktır.

  • 16 Ders Saati Matematik
  • 16 Ders Saati Fizik
  • 8 Ders Saati Mantık

Yoğunlaştırılmış Sömestr Mühendislik Hazırlık Kursumuzda toplamda 90 ders saati ders yapılacaktır.

  • 30 Ders Saati Matematik
  • 30 Ders Saati Fizik
  • 30 Ders Saati Mantık
Kontenjan

İtalya Mühendislik Hazırlık Kursumuzun kontenjanı 20 öğrencidir.

Kurs Tarihi

Hızlandırılmış Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursumuz 14-18 Kasım 2022 ve 17-21 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sömestr Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursumuz 23 Ocak – 4 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Ücret

Sömestr Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursumuzun ücreti KDV dahil 9.720TL şeklindedir.

Hızlandırılmış  Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu ücreti ise  KDV dahil 3.240TL şeklindedir.

Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya’da Polito Mühendislik Giriş Sınavı 2023 yılında toplam 9 defa Mart ayından Eylül ayına kadar düzenlenecekdir.

Sınav Tarihleri:

23 Mart 2023

6 Nisan 2023

14 Nisan 2023

9 Mayıs 2023

10 Mayıs 2023

20 Temmuz 2023

21 Temmuz 2023

31 Ağustos 2023

1 Eylül 2023

 

Bir öğrenci yukarıda bahsi geçen sınav oturumları arasından en fazla 3 tanesine dahil olabilecektir. Birden fazla sınav oturumuna giren öğrenciler için almış oldukları en yüksek skorlu sınav sonucu değerlendirmeye alınacaktır.

Ayrıca İtalya’da Mühendislik Giriş Sınavından başarılı olan öğrencilerden İngilizce okuyacaklar için en az B2 düzeyinde IELTS ya da TOEFL skoru, İtalyanca okuyacaklar için ise B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası istenmektedir.

Konum
Sıkça Sorulan Sorular
İtalya'da Mühendislik Sınavı’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalya'da Mühendislik Eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınav içeriği nedir?
Şıklı olacak şekilde 42 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 90 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınav, Mantık ve Okuduğunu anlama, Matematik, Fizik, Basit Teknolojik Bilgi bölümlerinden oluşmaktadır.
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınav ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
İtalya'da Polito Mühendislik Giriş Sınavı Non-EU öğrenciler için yılda 6 defa online, EU vatandaşı olan öğrenciler için ise İtalya'da sınıf ortamında bilgisayar üzerinden düzenlenmektedir.
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınavına nasıl çalışılmalı?
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınavı için hazırlık kursu var mı?
Öğrencilerimize hem kış hem de yaz dönemlerinde Türkiye’den, İtalya'da Mühendislik Giriş Sınav hazırlık kursları düzenleyen tek eğitim kurumuyuz. Aynı zamanda alanında uzman eğitmenlerimiz ile birlikte özel dersler düzenlemekte ve akademik olarak öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamaktayız.
TIL-I Sınavı Nedir?
TIL-I sınavı; Politecnico di Torino Üniversitesinde Mühendislik eğitimi almak için öğrencilerin girmesi gereken sınavdır. Sınav Matematik, Fizik, Mantık, Okuduğunu Anlama ve Temel Teknik Bilgi alanlarından gelen sorulardan oluşmaktadır. Bilgisayar üzerinden yapılan bir sınavdır. Sınavın ardından aynı gün sonuçları almak mümkündür. TIL-I sınavında baraj puanı 20’dir.
TOLC Sınavı Nedir?
CISIA (Üniversitelerarası Entegre Erişim Sistemleri Konsorsiyumu) tarafından her aday için farklı sorulardan oluşacak şekilde geliştirilmiş bir sınavdır. Üniversiteler tarafından belirlenen yerlerde bilgisayar tabanlı olarak sınav yapılmaktadır. 2018 yılından beri sınav İngilizce olarak da yapılmaya başlanmıştır. Sınav; Matematik, Mantıksal Akıl Yürütme, Fizik, Kimya, Okuduğunu Anlama bölümlerinden oluşmaktadır.
Kurs Kampanyaları
İndirimli Mühendislik Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya başta olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 501 292 24 15 numaralı telefondan bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: