Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

Mühendislik Hazırlık Kursu

1.366
Yeni Kurs
Mühendislik Hazırlık Kursu
Tanım

İtalya’da İngilizce Mühendislik bölümlerine kayıtlar üniversiteden üniversiteye değişmektedir. İtalya’da Mühendislik İngilizce sadece Roma Tor Vergata, Politecnico di Torino ve Roma La Sapienza Üniversitelerinde bulunmaktadır. Mühendislik Hazırlık Kursu programımız ile mühendislik bölümünde eğitim alma şansınızı arttırabilirsiniz.

Dil Seçenekleri

İtalya Mühendislik Hazırlık Kursumuzda derslerimiz %100 İngilizce veya İtalyanca olarak işlenmektedir.

Müfredat

İtalya’da Mühendislik Giriş Sınavı 5 şıklı olacak şekilde 42 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınavda aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır.

 • Matematik
 • Fizik
 • Mantık
 • Okuduğunu Anlama

Planlanan Ders Saatleri

İtalya Mühendislik Hazırlık Kursumuzda dersler birebir şeklinde işlenmektedir. Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı oluşturuyoruz. Birebir veya grup derslerimizle mühendislik eğitimini İtalyan Üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavına hazırlamaktayız.

Kontejan

İtalya Mühendislik Hazırlık Kursumuzda herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır.

Kurs Tarihi

İtalya Mühendislik Hazırlık Kursumuzda herhangi bir tarih sınırı bulunmamaktadır. Dilediğiniz zaman derslerimize katılım sağlayabilirsiniz.

Ücret

 • 2 ders saati ders almak istenirse 400 TL
 • 20 ders saati ders almak istenirse 3.500 TL
 • 40 ders saati ders almak istenirse 6.000 TL 
  NOT: 1 ders saati 45 dakikadır.
  Kurslarımızda yapılan ilk 45 dakikalık ders “Ücretsiz Demo Ders” olmaktadır.

Mühendislik Hazırlık Kursu Eğitimi Ücreti bulunmaktadır. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya’da Polito Mühendislik Giriş Sınavı her yıl toplam 6 defa ayında düzenlenmektedir.Ayrıca İtalya’da Mühendislik Giriş Sınavından başarılı olan öğrencilerden en az İngilizce okuyacaklar için B2 düzeyinde IELTS ya da TOEFL skoru İtalyanca okuyacaklar için ise B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası istenmektedir.

Konum

İtalya’da Mühendislik Hazırlık Kursumuzun yapılacağı adres şu şekildedir:

19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cd. No:158 Polat Pasajı 1. Kat İç Kapı No:83 Şişli – İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
İtalya'da Mühendislik Sınavı’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalya'da Mühendislik Eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınav içeriği nedir?
Şıklı olacak şekilde 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınav, Mantık, Matematik, Genel Kültür, Sanat Tarihi ve Tasarım gibi bölümlerden oluşmaktadır.
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınav ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
İtalya'da Polito Mühendislik Giriş Sınavı yılda 6 defa düzenlenmektedir. Sınav yeriniz Politecnico di Torino Üniversitesi olmaktadır.
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınavına nasıl çalışılmalı?
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınavı için hazırlık kursu var mı?
Öğrencilerimize hem kış hem de yaz dönemlerinde Türkiye’den, İtalya'da Mühendislik Giriş Sınav hazırlık kursları düzenleyen tek eğitim kurumuyuz. Aynı zamanda alanında uzman eğitmenlerimiz ile birlikte özel dersler düzenlemekte ve akademik olarak öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamaktayız.
TIL Sınavı Nedir?
TIL sınavı; Politecnico di Torino Üniversitesinde Mühendislik eğitimi almak için öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Sınav Matematik ve Fizik alanlarından gelen sorulardan oluşmaktadır. Bilgisayar üzerinden yapılan bir sınavdır. Sınavın ardından aynı gün sonuçları almak mümkündür. TIL sınavında baraj puanı 20’dir.
TOLC Sınavı Nedir?
CISIA (Üniversitelerarası Entegre Erişim Sistemleri Konsorsiyumu) tarafından her aday için farklı sorulardan oluşacak şekilde geliştirilmiş bir sınavdır. Üniversiteler tarafından belirlenen yerlerde bilgisayar tabanlı olarak sınav yapılmaktadır. 2018 yılından beri sınav İngilizce olarak da yapılmaya başlanmıştır. Sınav; Matematik, Mantıksal Akıl Yürütme, Fizik, Kimya, Okuduğunu Anlama bölümlerinden oluşmaktadır.
Kurs Kampanyaları
İndirimli Mühendislik Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya başta olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numaralı telefondan bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: