Merkez Mah. Kağıthane/İstanbul

IELTS Hazırlık Kursları

3.766
IELTS Hazırlık Kursları
Tanım

IELTS (The International English Language Testing System) sınavı, eğitimlerine yurtdışında devam etmek, İngilizce dilinin kullanıldığı ülkelerde üniversite eğitimi almak, ya da çalışmak isteyenler için zorunlu bir yabancı dil aşamasıdır. Bu sınav; ABD ve Birleşik Krallık başta olmak üzere pek çok ülkede kabul edilen bir yabancı dil tespit sınavıdır. Sadece üniversitelerin istemiş olduğu bir sınav türü olmamakla birlikte; göçmenlik büroları ve profesyonel kurumlar tarafından da istenen bu sınav, dünya çapında 10 bini aşkın kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir.

IELTS sınavı, ilk defa 1989 yılında  yapılmıştır.  Bu sınav, Cambridge Assessment English, British Council ve IDP Education tarafından düzenlenmektedir.

Müfredat

Akademik ve genel eğitim olmak üzere iki farklı çeşide sahip olan IELTS sınavında her iki türde de okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri ölçülmektedir. Akademik sınav, İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak veya çalışmak isteyenler için kullanılırken; genel eğitim sınavı, akademik olmayan çalışma, staj veya göçmenlik başvuruları için kullanılmaktadır. Reading ve Writing bölümlerinde akademik yazı ve okuma parçalarının bulunması da bir diğer farktır. Eğitim amaçlı IELTS sınavına girecek olan öğrenciler genellikle bu sınav türüne katılmaktadır.

Sınava kağıt tabanlı veya bilgisayar tabanlı girebilirsiniz. Ancak bilgisayar tabanlı sınava Türkiye’de sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana’da girebilirsiniz. Her sınav merkezi bilgisayar tabanlı sınavı sunmuyor olabilir, kayıt yaptırmadan önce sınav merkezinizden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Sınavların Listening, Reading ve Writing bölümleri aynı gün içinde tamamlanmaktadır. Ancak Speaking bölümü, diğer testlerden bir hafta önce veya sonra tamamlanabilir. IELTS Sınavı; Listening, Speaking, Reading ve Writing olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. IELTS Hazırlık Kursu sayesinde İngilizcenizi daha ileri bir seviyeye taşıyabilirsiniz.

IELTS HAZIRLIK KURSU

IELTS Hazırlık Kursumuzda toplamda 40 ders saati ders yapılacaktır.

 • 10 Ders Reading
 • 10 Ders Writing
 • 10 Ders Listening
 • 10 Ders Speaking
KURS TARİHLERİ
 • 4 MART- 30 MART 2024 (40 Ders)
 • 1 NİSAN – 27 NİSAN 2024 (40 Ders)

KURS ÜCRETİ

40 Ders saatinden oluşan programımız 7200 TL’dir.

Kursumuzdan Görseller

Duyuru

IELTS sınavı aşağıdaki akademik kurumlar tarafından kabul edilmektedir. IELTS sınavı Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapanlar için zorunludur.
Sınav sonucu 1 ile 9 arasında değişen seviye belirleme üzerine kurulmuştur. Sınav sonucunun geçerliliği 2 yıldır. İtalyan üniversitelerinde de İngilizce lisans veya yüksek lisans programlarına katılmak isteyen öğrenciler, IELTS ya da muadili sınavlardan aldıkları sonuçlarla eğitim hayatlarına başlayabilmektedirler. Bu konuda IELTS Hazırlık Kursu sizlere çok faydalı olacaktır.

IELTS belgesi ile aşağıdaki ülkelerden birinde üniversite eğitimi alabilirsiniz.

 • Avustralya
 • İngiltere
 • İtalya
 • Almanya
 • Kanada
 • ABD
 • İrlanda, 
 • Yeni Zelanda
 • Güney Afrika


İncelemeler

 • Denemeler

IELTS Sınavına hazırlık aşamasında girebileceğiniz deneme sınavlarımız mevcuttur. Bu deneme sınavlarının giriş ücreti deneme sınavı başına 750 TL + KDV şeklindedir.

 • Birebir Özel Ders

IELTS Sınavına hazırlık aşamasında faydalanabileceğiniz birebir özel derslerimiz mevcuttur. Bu derslerin ücretleri:

  • 2 ders saati ders almak istenirse 2.000 TL +KDV
  • 10 ders saati ders almak istenirse 8.500 TL +KDV
  • 20 ders saati ders almak istenirse 15.000 TL +KDV
  • 40 ders saati ders almak istenirse 29.000 TL +KDV
  • NOT: 1 ders saati 45 dakikadır.
 • Grup Dersleri

IELTS Sınavına hazırlık aşamasında faydalanabileceğiniz kurslarımız 2023 yılı için belirlenmiş olan tarihlerimiz aşağıdaki gibidir:

IELTS Kurslarımız her programda 40 ders saati olacak şekilde online olarak programlanmıştır. Online olarak yapılan tüm derslerimiz kayıt altına alınmaktadır ve derse katılamayan, ya da tekrar etmek isteyen öğrencilerimiz için bu kayıtlar kurs grubundan paylaşılmaktadır. Kursumuzun amacı öğrencilerimizi B1 seviyesinden B2 seviyesine ulaşmaktır. Bu sebeple B1 seviyesinin altındaki öğrencilerin kursa katılmadan önce özel ders veya takviye derslerle seviyesini en az B1 olacak şekilde geliştirmeleri gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular
IELTS sınavına kimler girebilir?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
IELTS sınavına nasıl kayıt yaptırabilirim?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
IELTS sınavı kaç kere yapılmaktadır ve geçerlilik süresi ne kadardır?
Sınav ayda minimum 3 kere yapılmaktadır. IELTS sınavına adaylar birden fazla kez girebilirler. Sınav sonucunun geçerlilik süresi 2 yıl ile sınırlandırılmıştır.
IELTS sonuçları ne zaman açıklanmaktadır?
Sınavın yapıldığı tarihten yaklaşık olarak 13 gün sonra online olarak sonuçlar açıklanmaktadır. Ve sınav sonuç belgeniz o gün kargo ile tarafınıza iletilmektedir.
IELTS sınav ücreti nedir?
IELTS (CDIELTS) ücreti 5000 TL’dir.
Kurs Kampanyaları
İndirimli Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya başta olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 501 292 24 15 numaralı telefondan bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: