Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

Polimi Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu

Polimi Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu
Tanım

İtalya’da Mühendislik bölümlerinde eğitim almak isteyen öğrenciler genellikle Politecnico di Milano adlı teknik okulu tercih etmektedir. Polimi Mühendislik Sınavı Politecnico di Milano‘da Mühendislik Eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken ilgili üniversite  tarafından  düzenlenen bir Polimi Mühendislik Giriş Sınavı bulunmaktadır

Dil Seçenekleri

Polimi Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu derslerimiz %100 İtalyanca olarak işlenmektedir.

Müfredat

Polimi Mühendislik Sınavı 5 şıklı olacak şekilde 65 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 90 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. İki ayrı kısımdan oluşan Polimi Mühendislik Sınavı’nda aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır.

  • Mantık
  • Matematik
  • İstatistik
  • Fizik
  • Okuduğunu Anlama
  • İngilizce gib konulardır.

Planlanan Ders Saatleri

Polimi Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursumuzda dersler birebir şeklinde işlenmektedir. Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı ayarlamaktayız. Birebir veya grup derslerimizle mühendislik eğitimini İtalyan Üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavına hazırlamaktayız.

Kontejan

Polimi Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursumuzda herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır.

Kurs Tarihi

Polimi Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursumuzda herhangi bir tarih sınırı bulunmamaktadır.

Ücret

  • 2 saat ders almak istenirse 300 TL
  • 20 saat ders almak istenirse 2.600 TL
  • 40 saat ders almak istenirse 4.600 TL

Polimi Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu eğitim ücreti bulunmaktadır. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya’da Polimi Mühendislik Sınavı her yıl Eylül ayında düzenlenmektedir. Ayrıca İtalya’da Polimi Mühendislik Giriş Sınavından başarılı olan öğrencilerden en az İtalyanca okuyacaklar için ise B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası istenmektedir.

Konum

Polimi Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu yapılacağı adres şu şekildedir:

19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cd. No:158 Polat Pasajı 1. Kat İç Kapı No:83 Şişli – İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
Polimi Mühendislik Sınavı’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış Polimi'de Mühendislik Eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
Polimi Mühendislik Sınavı içeriği nedir?
> 5 şıklı olacak şekilde 65 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 90 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınav, Mantık, Matematik, Fizik, İngilizce ve Okuduğunu Anlama gibi sorulardan oluşmaktadır.
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınav ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
İtalya'da Polimi Mühendislik Giriş Sınavı her yıl Eylül ayında düzenlenmektedir. Sınav yeriniz Politecnico di Milano Üniversitesi olmaktadır
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınavına nasıl çalışılmalı?
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
Kurs Kampanyaları
İndirimli Polimi Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya’da olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, ELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
error: İçerikler Korunuyor!