Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

Polito Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu

Polito Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu
Tanım

İtalya’nın en iyi teknik üniversitelerden biri olan Politecnico di Torino Üniversitesi‘nde lisans ve yüksek lisans seviyesinde Mühendislik Eğitimi almak mümkündür. Son zamanlarda Mühendislik Eğitim almak isteyen öğrencilerin bir numaralı tercihi İtalya’da Politecnico di Torino Üniversitesi olmuştur. Politecnico di Torino ‘da Mühendislik Eğitimi almak isteyen öğrencilerin geçmesi gerekeve Politecnico di Torino  tarafından  hazırlanan bir Polito Mühendislik Sınavı bulunmaktadır.

Dil Seçenekleri

Polito Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu derslerimiz %100 İtalyanca veya İngilizce olarak işlenmektedir.

Müfredat

Polito Mühendislik Sınavı 5 şıklı olacak şekilde 42 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve ve öğrencilere 90 dakika  verilen bir sınavdır. Bilgisayar tabanlı yapılan Polito Mühendislik Sınavı’nda aşağıdaki alanlarda öğrencilerin karşısına sorular çıkmaktadır.

  • Matematik ( 18 Soru )
  • Fizik ( 12 Soru )
  • Okuduğunu Anlama ( 6 Soru )
  • Mantık ( 6 Soru ) gibi konulardır.

Planlanan Ders Saatleri

Polito Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursumuzda derslerimiz öğrenci-eğitmen şeklinde birebir şeklinde işlenmektedir. Öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı düzenlemekteyiz. Birebir veya grup derslerimizle mühendislik eğitimini İtalyan Üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavına hazırlamaktayız.

Kontejan

Polito Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursumuzda belirlenen herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır.

Kurs Tarihi

Polito Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursumuzda herhangi bir tarih sınırı bulunmamaktadır.

Ücret

  • 2 saat ders almak istenirse 300 TL
  • 20 saat ders almak istenirse 2.600 TL
  • 40 saat ders almak istenirse 4.600 TL

Polito Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu eğitim ücreti bulunmaktadır. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya’da Polito Mühendislik Sınavı her yıl 6 defa düzenlenmektedir. Ayrıca İtalya’da Polito Mühendislik Giriş Sınavından başarılı olan öğrencilerden İtalyanca ve İngilizce okuyacaklar için ise en az B2 düzeyinde İtalyanca Dil Sertifikası veya İngilizce Dil Sertifikası istenmektedir

Konum

Polito Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursumuzun yapılacağı adres şu şekildedir:

19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cd. No:158 Polat Pasajı 1. Kat İç Kapı No:83 Şişli – İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular
Polito Mühendislik Sınavı’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış Polito'da Mühendislik Eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
Polito Mühendislik Sınavı içeriği nedir?
> 5 şıklı olacak şekilde 42 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 90 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınav, Mantık, Matematik, Fizik ve okuduğunu anlama gibi sorulardan oluşmaktadır.
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınav ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
İtalya'da Polito Mühendislik Giriş Sınavı yılda 6 defa düzenlenmektedir. Sınav yeriniz Politecnico di Torino Üniversitesi olmaktadır
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınavına nasıl çalışılmalı?
İtalya'da Mühendislik Giriş Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
Kurs Kampanyaları
İndirimli Polito Mühendislik Sınavı Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya’da olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, ELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
error: İçerikler Korunuyor!