Merkez Mah. Kağıthane/İstanbul

TOLC-E Sınavı (İngilizce) Hazırlık Kursu

10.519
TOLC-E Sınavı (İngilizce) Hazırlık Kursu
Tanım

CISIA tarafından düzenlenen TOLC Sınavı İtalya’da bazı alanlarda lisans eğitimi almak isteyen adayların seviyelerini ölçen bir sınav türüdür. TOLC Sınavına, CISIA üyesi olan herhangi bir üniversitede girebilirsiniz. TOLC Sınavı ile öğrenci kabul eden programlar icin başka bir sınava girmeniz gerekmemektedir. 

İtalyan Milli Egitim Bakanlığı tarafından ulusal çapta düzenlenen sınavlarla öğrenci kabulü yapılan, Tıp, Mimarlık, Diş Hekimligi, Veterinerlik gibi bölümler icin TOLC Sınavı kabul edilmemektedir.

TOLC Sınavı (CISIA OnLine Testi), adayların yeteneklerini ve lisans programlarına kabul için ilk hazırlıkları değerlendiren bir testtir.

Her katılımcı için farklı olan bu test, CISIA – Consorzio Interuniversitario Sistemi Integrati per l’Accesso (Üniversite Arası Entegre Erişim Sistemleri Konsorsiyumu) tarafından geliştirilen ve yönetilen yazılımla CISIA, TOLC veritabanından otomatik olarak rastgele seçilen soruları içermektedir.

Her TOLC testi, katılımcı Üniversiteler tarafından belirlenen çeşitli konumlardaki bilgisayarlar kullanılarak yapılmaktadır ve bu TOLC Sınavı ile kabul gerektiren herhangi bir lisans programı için geçerlidir. Buna göre, TOLC Sınavını, başvurmayı düşündüğünüz programı sunan belirli bir Üniversitede yapmak zorunlu değildir.

Dil Seçenekleri

TOLC-E (İngilizce) Sınavı Hazırlık Kursu derslerimiz  İngilizce ağırlıklı olarak işlenmektedir.

Müfredat

TOLC-E Sınavı 5 şıklı olacak şekilde 36 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve  90 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Ayrıca İtalyanca dilinde yapılan sınavda adayların İngilizce bilgisini ölçmek adına yapılan 15 dakikalık bir İngilizce bölümü bulunmaktadır.

TOLC-E Hazırlık Kursu Ders Dağılımı:

  • Matematik : 32 Ders Saati
  • Mantık: 24 Ders Saati

Üç ayrı kısımdan oluşan TOLC-E Sınavı‘nda aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır.

  • Matematik (13 Soru)
  • Okuduğunu Anlama (10 Soru)
  • Mantik (13 Soru)

TOLC-E Sınavının sonucu, doğru, yanlış ve mutlak puanı belirleyen cevapların sayısı ile belirlenir, her doğru cevap için 1 puan,  her yanlış cevap için 0.25 puanlık bir ceza verilmektedir.

TOLC-E (İngilizce) Sınavı; Siyaset Bilimleri, Ekonomi ve Yönetim, İşletme gibi bölümlerde eğitim almak isteyen adayların girmesi gereken sınavdır.

Planlanan Ders Saatleri

TOLC-E (İngilizce) Sınavı Hazırlık Kursumuzda dersler online grup ders şeklinde işlenmektedir. Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı hazırlamaktayız. Birebir veya grup derslerimizle lisans eğitimini İtalyan Üniversitelerinde almak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavına hazırlamaktayız.

Kontenjan

TOLC-E Sınavı (İngilizce) Hazırlık Kursumuzda 20 kişilik kontenjan sınırı bulunmaktadır.

Kurs Tarihi

TOLC-E Sınavı (İngilizce) Hazırlık Kursumuz  1 Nisan – 20 Nisan olarak belirlenmiştir.

Ücret

Kurs ücretimiz 12.000 TL (kdv dahil)‘dir.

Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya’da TOLC-E Sınavı  her ay düzenlenmektedir. Ayrıca İtalya’da TOLC-E Sınavında başarılı olan öğrencilerden İngilizce okuyacaklar için en az B2 düzeyinde IELTS Dil Sertifikası istenmektedir.

Konum

TOLC-E Sınavı (İngilizce) Hazırlık Kursumuz online olarak yapılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular
TOLC-E Sınavı’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalya'da lisans eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
TOLC-E içeriği nedir?
> 5 şıklı olacak şekilde 36 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 90 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınav, Matematik, Okuduğunu Anlama, Mantık gibi sorulardan oluşmaktadır.
TOLC-E Sınavı ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
TOLC-E Sınavı hemen hemen her ay düzenlenmektedir. Online yapılmakta olan bir sınavdır.
TOLC-E Sınavına nasıl çalışılmalı?
TOLC-E Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur.
Kurs Kampanyaları
İndirimli TOLC-E Sınavı Hazırlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya başta olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, IELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 501 292 24 15 numaralı telefondan bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: