Halaskargazi Cd. Şişli / İstanbul

İtalya Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursu

6.205
Kurs Ücreti:
6500 TL 6000 TL
Yeni Kurs
İtalya Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursu
Tanım

İtalya’da Mimarlık Eğitimi, Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino Üniversitelerinde İngilizce olarak verilmektedir. Diğer devlet üniversitelerinde ise mimarlık eğitim dili İtalyancadır. Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino Üniversitelerinde Avrupa Birliği dışından gelen öğrenciler için ayrı kontenjan mevcuttur. İtalya’da Mimarlık Bölümüne Giriş Sınavı her yıl Eylül ayında İtalya’da ulusal çapta İtalya Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı MIUR (The Italian Ministry of Education, University and Research) tarafından ortak olarak düzenlenir. Öğrenciler, sınava başvuru yaptıkları üniversitede girmektedir.

Dil Seçenekleri

İtalya’da Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursumuzda derslerimiz %100 İngilizce olarak işlenmektedir.

Müfredat

İtalya’da Mimarlık Giriş Sınavı 5 şıklı olacak şekilde 40 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve  70 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınavda aşağıdaki alanlarda sorular çıkmaktadır.

 • Mimarlık
 • Tarih
 • Mantık
 • Sanat Tarihi
 • Matematik
 • Genel Kültür

Planlanan Ders Saatleri

 • Sanat Tarihi : 14 Saat
 • Mantık: 10 Saat
 • Fizik: 10 Saat
 • Matematik: 10 Saat
 • Dünya Tarihi: 14 Saat
 • Genel Kültür: 16 Saat
 • Teknik Çizim: 14 Saat
 • Deneme: 4 Saat

İtalya Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursu 15 gün sürmektedir. Toplam 92 saat ders işlenmektedir. Pisa Edu olarak, Mimarlık sınavına hazırlanan öğrencilerimize yönelik grup çalışmaları yaparak, kaynak kitap ve denemelerle öğrencilerimizi sınava hazırlamaktayız. Belirtilmiş olan İtalya Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursu ücretine ders materyalleri dahildir.

Online Mimarlık Hazırlık Kursu

Veli ve öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine fiziki olarak yaptığımız mimarlık kursumuza ek olarak online mimarlık kursu da yapmaya karar verdik.

Kurs İçeriği: Mimarlık Müfredat Konu Anlatımı + Soru Çözümü + Deneme Sınavları

Kurs Yeri: Online

Planlanan Ders Saati: 92 saat

Tarih: 26 Temmuz – 13 Ağustos 2021 

Ücret: Online Mimarlık Hazırlık Kursu ücretimiz toplam KDV dahil 5.000 TL‘ dir.

Pisa Educazione olarak, Mimarlık sınavına hazırlanan öğrencilerimize yönelik grup çalışmaları yaparak, kaynak kitap ve denemelerle öğrencilerimizi sınava hazırlamaktayız. Online Mimarlık Hazırlık Kursu programımız 16 gün sürmektedir. Toplam 92 saat ders işlenmektedir. Belirtilmiş olan kurs ücretine ders materyalleri dahildir. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Online Ders Saatleri

 • Sanat Tarihi : 14 Saat
 • Mantık: 10 Saat
 • Fizik: 10 Saat
 • Matematik: 10 Saat
 • Dünya Tarihi: 14 Saat
 • Genel Kültür: 16 Saat
 • Teknik Çizim: 14 Saat
 • Deneme: 4 Saat

Kontejan

İtalya Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursu kontenjanımız toplam 20 kişidir.

Kurs Tarihi

İtalya Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursu için belirlenen tarih: 26 Temmuz – 13 Ağustos 2021  

Ücret

İtalya Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursu ücretimiz toplam 6.000 TL + KDV dir.

Mimarlık hazırlık kursu yaz dönemi fiyatı 6.000 TL + KDV’dir. 30 Nisan’a kadar kayıtlarda 1.000 TL erken kayıt indirimi bulunmaktadır. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası ve Garanti Bankası Kredi kartlarına vade farksız taksit imkanımız da bulunmaktadır.

Kursumuzdan Görseller
Duyurular

İtalya’da Mimarlık Giriş Sınavı her yıl Eylül ayında düzenlenmektedir.

Ayrıca İtalya’da Mimarlık Giriş Sınavından başarılı olan öğrencilerden en az B2 düzeyinde IELTS ya da TOEFL skoru istenmektedir.

Konum

İtalya Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursumuzun yapılacağı adres şu şekildedir:

Fiziki (Sarıyer / İstanbul) & Online kurs programı

Sıkça Sorulan Sorular
İtalya'da Mimarlık Sınavı’na kimler girebilir?
Lise mezunu ve ön kayıt işlemini başarı ile tamamlamış İtalya'da Mimarlık Eğitimi almak isteyen herkes girebilmektedir.
İtalya'da Mimarlık Giriş Sınav içeriği nedir?
5 şıklı olacak şekilde 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 100 dakika içerisinde öğrencilerden bu soruları cevaplandırmaları istenen bir sınavdır. Sınav, Mantık, Matematik, Genel Kültür, Sanat Tarihi ve Tasarım gibi sorulardan oluşmaktadır.
İtalya'da Mimarlık Giriş Sınav ne zaman ve nerede yapılmaktadır?
Her yıl Eylül ayında yapılmaktadır. Mart ile Temmuz arası dönemde sınav başvuruları yapılır. Sınav yeriniz genelde ilk tercih yaptığınız üniversite olmaktadır.
İtalya'da Mimarlık Giriş Sınavına nasıl çalışılmalı?
İtalya'da Mimarlık Giriş Sınavı için çalışma kitapları sadece İtalya’da mevcuttur. Bizler öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyor ve belirli periyotlarla deneme sınavları yaparak gelişimlerini takip ediyoruz.
İtalya'da Mimarlık Giriş Sınavı için hazırlık kursu var mı?
Öğrencilerimize hem kış hemde yaz dönemlerinde Türkiye’den İtalya'da Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursu düzenleyen tek eğitim kurumuyuz. Aynı zamanda alanında uzman eğitmenlerimiz ile birlikte özel dersler düzenlemekte ve akademik olarak öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamaktayız.
Kurs Kampanyaları
İndirimli İtalya'da Mimarlık Kursu Fırsatları
Hazırlık kursları hakkında ayrıntılar ve detaylı bilgi için iletişime geçin.

Pisa Test Prep, İtalya’da olmak üzere birçok ülkede bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT, Mimarlık, Mühendislik, SAT, Bocconi Test, ELTS ve TOEFL Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 532 292 92 37 numarasından bizi arayabilir veya info@pisatestprep.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hazırlık Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: